- פרסומת -

אם קיבלתי דוח תנועה על מהירות, האם אני יכול לערר עליו ?

תשובה: בגין כל דוח ניתן להגיש בקשה למשטרה לביטול הדוח. אם מדובר בטענה ראייתית מוצקה ביותר , לפיה העבירה לא בוצעה (ברמה בה השוטר יקרא את הבקשה ויהיה משוכנע לחלוטין כי העבירה לא בוצעה) , המשטרה לא תבטל את הדוח, בשלב הראשון, אלא לאחר שהתיק יועבר לתביעה, או יגיע להליך משפטי.

אם מדובר בעבירת קנס, תוכל לבקש להישפט, ולבקש מבית המשפט לזכות אותך.

להג שלא בצע עבירה (לכל הפחות 5 שנים) , יתכן שהמשטרה תמיר את הדוח באזהרה.

האם החוק מאפשר לשוטר לבצע בדיקת שכרות בכל עת?

תשובה: שוטר יכול לבצע בדיקת שכרות גם ללא חשד כלל ולעכב את הנהג למשך חצי שעה אך במידה ומצא חשד , הוא .רשאי לעכב את החשוד למשך שלוש שעות

מהו העונש המינימלי במקרה של נהיגה בשכרות?

תשובה: העונש המינימלי במקרה נהיגה בשכרות הינו פסילת רישיון של שנתיים ימים . חשוב לציין כי ייצוג הולם בבית המשפט יכול להפוך את המצב ואף להגיע לזיכוי מלא בתיק.

באלו מקרים יוגש נגדי כתב אישום בגין מהירות מופרזת?

תשובה: כתב אישום בגין מהירות מופרזת יוגש בגין חריגה של 30 קמ”ש בכביש עירוני ו-40 קמ”ש בכביש בין-עירוני

מתי להיעזר בשירותיו של עורך דין לתעבורה?

תשובה: בכל מקרה בו קיבלנו דו”ח תעבורה – כדאי לשקול פניה לעו”ד תעבורה.

לא אחת עולים פגמים מהותיים בהתנהלות השוטר שרשם את הדו”ח, פגמים שיש ביכולתם להביא לכדי ביטול דו”ח התנועה/האישום לחלוטין או לחילופין להביא לעסקת טיעון מקלה – אם בעניין העונש ואם על דרך של תיקון סעיפי האישום.

הסיבה שרובינו איננו נעזרים בשירותיו של משרד עורך דין תעבורה עבור כל דו”ח תנועה – נובעת משיקולי עלות.

עבירות תנועה משמעותיות יותר הינן כאלה אשר בצידן חובת פסילה מינימלית. מדובר בעבירות תנועה חמורות הנחשבות כמסכנות חיים, כגון: עבירות נהיגה בשכרות, עקיפה תוך חציית פס לבן, תאונות דרכים וכו’.

פעמים רבות מגיע הנאשם לדיון המשפטי כאשר הוא אינו יודע שבגין העבירה בה הוא מואשם קיימת חובת פסילה מינימלית של רשיון הנהיגה שלו. בנוסף לא נלקחת בחשבון העובדה כי בתי המשפט נוטים להעניש נאשמים בעבירות תנועה חמורות באופן קשה כל זאת משיקולי הרתעת הפרט והכלל.

משרד עו”ד תעבורה עשוי לסייע רבות במקרים כאלה. למשל תיתכן פסילה חלקית בלבד של הרשיון בתנאים מסוימים (תוצאה העשויה לאפשר למשל לשליח להמשיך להחזיק ברישיון לאופנוע כך שלא תיפגע יכולתו להתפרנס), או שיתאפשר שינוי סעיף האישום לכזה שאין בצידו חובת פסילה מינימאלית או הפניית בית המשפט לנסיבות מיוחדות אם בעברו התעבורתי של הנהג ואם לנסיבותיו האישיות – נימוקים שיש בכוחם לאפשר לבית המשפט תעבורה לסטות מעונש המינימום הקבוע בחוק.

תעבורה
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here