- פרסומת -

כל מפגש עם עורך דין: עורך דין כללי, עורך דין פלילי, עורך דין גירושין, עורך דין תעבורה, עורך דין מקרקעין וכו' חייב להתבצע בשקיפות מלאה לגבי שכר הטרחה. לא ניתן להחליט על עורך דין זה או אחר מבלי להיות מעודכנים לגבי אופן התשלום מולו. שכר הטרחה של עורכי הדין הינו מגוון. ברור מחירים קצר ימחיש זאת. עורך דין בכל תחום יכניס אל עלות השירות שהוא מציע את טווח השנים שלמד, את הוצאות המשרד (החזקה ותפעול) וכדומה.

עמלת עורכי הדין נקבעת על פי מספר קריטריונים:

תעריף לפי שעת עבודה, תעריף שהינו קבוע עבור שירות ותעריף אשר משתנה עבור שירות.

תעריף על פי שעה

על פי רוב, מנהלים עורכי הדין כמה תיקים בו זמנית. תמחור על פי שעה נוח יותר במקרה זה. סכום השעות מוגש על האדם העושה שימוש בשירותי עורך דין פלילי או עורך דין גירושין מדי חודש בחודשו. התעריף לפי שעה אשר עורכי הדין עושים בו שימוש הינו קבוע עבור כל עורך דין אך משתנה בהתאם לעורך הדין.

כאשר תערוך העבודה ידוע מראש, יעשה עורך דין מקרקעין או עורך דין תעבורה שימוש בחישוב מקדים אשר יאפשר את התשלום הכללי מראש עבור טיפול בתיק. כך יכול הלקוח להיערך בהתאם ולהתארגן כלכלית עבור תשלום אחד מראש או כמה תשלומים.

התעריף המשתנה מבוסס על כמות אחוזים אשר יצליח עורך דין כללי להשיג עבור הלקוח שלו. כלומר, במידה וזכה בתיק. עסקה זו טובה עבור הלקוח, פחות טובה עבור עורך הדין במידה והפסיד מכיוון שאז אינו מקבל שכר טרחה עבור מאמציו. מקובל לדרוש בין שליש לרבע מהסכום של הלקוח לאחר ניצחון במשפט. העמלה תגדל במידה ויש צורך בערעור פסיקה ראשונה.

עבודה לפי שעה עלותה גבוהה ומרבית הלקוחות עושים שימוש בשיטת התמחור על פי עמלה. תיקים כגון מקרים של פציעה במהלך עבודה יכולים להיות צפויים מראש. תיקים אשר שווים את הסיכון גם יכנסו תחת הקטגוריה הזו אשר מעלה את הסיכוי של עורך הדין לזכות במשפט. תיק קשה =פיצויים גבוהים יותר = עמלה גבוהה יותר עבור עורך הדין.

שכר טרחה של עורך דין
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here