רשלנות רפואית
- פרסומת -

אבחנה שגויה, אי מתן הסבר לחולה לפני ניתוח, טיפול בלתי הולם אלו הם רק חלק קטן מתוך הנסיבות המוגשות בסופו של דבר לערכאה שיפוטית בעילה של רשלנות רפואית. כיום קיימת מודעות גבוהה רבה יותר בקרב הרופאים והם עמלים להעניק לכל מטופל את הטיפול הכי נכון ואת היחס המקצועי ביותר לכל אורך הדרך וזאת על מנת להימנע ממצב של רשלנות רפואית. מהי רשלנות רפואית ומה עליכם לעשות אם נראה לכם כי בטיפול בכם הייתה רשלנות רפואית שפגעה בכם? על כך ועוד, בהמשך.

רשלנות רפואית זוהי כותרת אשר כוללת תחת הגדרתה כמה וכמה פעולות או הימנעות מפעולות אשר אלו גרמו לנזק לחולה.

אבחנה לא נכונה

זה יכול להיות כבר בתחילה כאשר הרופא לא אבחן באופן נכון את מצבו של החולה. דבר כזה עשוי לקרות, במיוחד בחדרי המיון של היום. בעונת החורף, כאשר חולים רבים צובאים על פתחי בית החולים ומבקשים סיוע ומזור. פעמים רבות קורה והרופא לא מאבחן נכונה את מצבו של החולה. האמת היא שהדבר לא נובע מתוך רשלנות. על פי רוב הרופאים מתאמצים ומשתדלים להעניק לכל חולה את הטיפול הכי מקצועי והכי נכון כשהצעד הראשון מתחיל כמובן באבחון המדויק והמקצועי. אך העומס הרב והצורך לשלוט על כמה וכמה מקרים בו זמנית עשוי להוביל לכך כי חולים מסוימים יפלו בין הכיסאות ולא יאובחנו נכון. במקרה כזה, אם נגרם נזק לחולה בעקבות האבחנה שלא הייתה נכונה, או אז יש מקום להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית. במקרים רבים התביעה תסתיים בפיצויים ומדובר ברמה גבוהה ובסכום משמעותי.

אי מתן הסבר לפני ניתוח

לעיתים הצוות הרפואי לא מעניק את ההסבר המלא לגבי הניתוח היות שטרם הניתוח נראה כי הכול ברור ומחוור ולא עושה רושם כלל כי עשויה להיות תפנית כלשהי במהלך הניתוח הצפוי. אך ישנם בהחלט מקרים אשר בהם מתגלה כי הניתוח הצפוי והמתוכנן לא יהיה מוצלח במקרה הספציפי ויש צורך לשנות את המהלכים. במקרים מסוימים השינויים הללו לגמרי לא יהיו מקובלים על החולה וכאשר הוא יתעורר וישמע על כך, הוא רשאי להגיש תביעה בגין רשלנות רפואית.

עיכוב בהגשת הטיפול

פעמים רבות התלונה על הצוות הרפואי יהיה בגין עיכוב בהגשת הטיפול הרפואי. זה דבר שבהחלט קורה ולעיתים העיכוב הוא זה שיהיה אחראי לנזק הגדול יותר שייווצר.

לעיתים, כשר מדובר במקרי חירום, או אז אין הרבה מידי זמן לחקור ולבדוק אחר אפשרויות הטיפול השונות. כאן חשוב לדעת כי יש לשמור על ערנות עד כמה שאפשר, להתייעץ עם רופאים נוספים ולעשות ככל האפשר על מנת שהטיפול אותו יקבל החולה יהיה טיפול מקצועי, טיפול נכון ובעיקר טיפול בזמן הכי מתאים.

עורך דין רשלנות רפואית אהובה טיכו – עורכת הדין שלך בכל מה שקשור לנושאים של רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here