- פרסומת -

לזיהום סימפטומים משלו כגון חום, חולשה וכאבים. אי אבחון של זיהום בזמן עלול להוביל לבעיות חמורות לחולה ולגרום לו חלילה לנזקים בלתי הפיכים. מקום עלול להזדהם לאחר ניתוח או בעקבות חבלה אבל לא רק. קצרה היריעה מלכתוב על המקורות לזיהום.

כאשר מבקרים במרפאה או בבית החולים על הרופא להתייחס בכובד ראש לתלונות של החולה ולשלוח אותו לבדיקות מקיפות במקרה הצורך. פעמים רבות הרופא משחרר את החולה לביתו בטענה שמדובר בוירוס וירלי ולא עורך לו בדיקות מקיפות. אנחנו מגיעים לרופא מתוך אמונה שלמה שנקבל את הטיפול הכי טוב אולם לפעמים הרופא עלול לפספס ולא לאבחן בזמן את המחלה.

כאשר רופא או צוות רפואי לא מאבחן כראוי את החולה בזמן ולחולה נגרם נזק כתוצאה מכך – זוהי רשלנות רפואית! שכן אבחון בזמן היה מונע את הנזק.

במקרה של רשלנות רפואית יש להתייעץ עם עו"ד רשלנות רפואית.

זיהום כאמור נגרם, בן היתר, גם לאחר ניתוח. במקרים מסוימים לאחר ניתוח נשאר בגופו של החולה כריש דם או דם שלא התרוקן – כאשר כריש דם הוא מקור להיווצרות חיידקים. מקרה של רשלנות רפואית בלידה ( לאחר לידה) ארע כאשר אישה לאחר לידה סבלה מחום ומכאבים, הרופאים סברו שהיא נדבקה בוירוס בעת שהותה בבית החולים- בשעה שהמקור לחום ולכאבים היה כריש דם שנשאר ברחם ושלא התרוקן בלידה. כריש הדם התפתח לזיהום שגרם לאישה לכאבים ולחום.

זיהום ברחם כמו כל זיהום אחר מצריך טיפול מיוחד. לאישה היו את הסימפטומים של זיהום – חום גבוה, כאבים ודימום אולם הרופאים סברו שהדימום הוא מהלידה ולפיכך לא שלחו את החולה לבדיקות מקיפות.

במידה והיו נערכות בדיקות מקיפות ניתן היה לאבחן זיהום באמצעות בדיקת דם פשוטה ואולטראסאונד אגן. במקרה ונגרם זיהום יש לטפל בו באמצעות אנטיביוטיקה עוד בשלבים הראשונים.

בכל מקרה יש להתייעץ עם עו"ד רשלנות רפואית.

רשלנות רפואית – כאשר לא מאבחנים זיהום בזמן
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here