- פרסומת -

אחד מהתחומים השכיחים ביותר, לצד רשלנות רפואית בהריון ובלידה, הינו רשלנות רפואית גניקולוגיה. קטגוריה זו מתייחסת לרפואת נשים בכללותה, ועשויה להתרחש במצבים הבאים:

אי אבחון או זיהוי מאוחר וחוסר טיפול ראוי של סרטן באזורי הרביה, מחלות מין וזיהומים שעלולים להותיר נזק ולהסתבך בעקבות התרשלות הגניקולוג וכן, רשלנות רפואית בבדיקות טרום הריון, במהלך ההריון, בלידה, ולאחר מכן. גניקולוגיה ומילדות נחשבים לתחומים רחבי היקף ועל כן תחום האחריות של רופא הנשים גדול למכביר.

כך, לדוגמה, רשלנות רפואית בלידה עלולה להביא ללידת ילוד בעל מום, ובמקרים רבים זיהוי של המום בתקופת ההריון יכל היה לגרום את ההורים לשקול שלא להביא את הילד לעולם בשל אבחנה מעין זו (כמובן, בהמלצת הרופא), ועל כן מומלצת לבחון להגיש תביעת רשלנות רפואית בהריון מסיבת הולדה בעוולה.

כאמור, מעבר למקרים של רשלנות בהריון ובלידה, אמור הגניקולוג לזהות זיהומים וגידולים אפשריים באיברי הרבייה של האישה, היות ואבחון לקוי או טיפול בלתי הולם עשויים לפגוע בכושר הפוריות שלה, ולגרום לנזק בלתי הפיך.

לסיכום, מערכת הרביה הנשית הנה איבר חיוני ביותר. פגיעה באיבר זה עשויה להביא למשל לעקרות, להפלות ולסיבוכי הריון. בנושא זה ניתן למצוא רשלנות רפואית עקב כריתת רחם שלא לצורך, הפסקת הריון שגויה, אי מתן תשומת לב להריון חוץ רחמי, אי זיהוי ציסטה, מיומה, אי בדיקת אגן ודופלר, אי זיהוי רחם לא תקין ועוד.

במידה וקיימת סבירות כי נגרם נזק בשל רשלנות רפואית בתחום זה, יש לפנות אל עו"ד רשלנות רפואית ולברר האם יש עילה מספקת לתביעה משפטית.

רשלנות רפואית בתחום הגניקולוגיה
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here