- פרסומת -

בשנים האחרונות הולכים ומתרבים מקרי הרשלנות הרפואית ועוד ועוד תביעות מוגשות בגין נזקי גוף שנגרמו לחולים עקב טיפול רשלני. האם רשלנות יכולה להתקיים גם במסגרת הרפואה הצבאית ומה עושה מי שסבור כי נגרמה לו רשלנות רפואית בצבא? על כך במאמר זה.

מהי רשלנות רפואית בצבא והאם היא שונה מרשלנות רפואית באזרחות?

בזמן שירותו הצבאי, נחשב החייל לרכושו של צה"ל וככזה, אמור צה"ל לספק לו את כל השירותים הבסיסיים הדרושים להתנהלותו היומיומית, כולל שירותי רפואה. מאחר שבעת השירות הצבאי מופקדים גופו ובריאותו של החייל בידי רופאים צבאיים, הרי שכפי שעלול לקרות גם בחיים האזרחיים, גם במסגרת קבלת שירות רפואי צבאי יכולים להתרחש מקרים של רשלנות רפואית. רשלנות רפואית ברפואה הצבאית מוגדרת כטיפול רשלני שנגרם לאדם עקב ותוך כדי שירותו הצבאי, כאשר החוק מתייחס אל רשלנות רפואית ככזו שמתקיימת כאשר הגורם המטפל סוטה ממידת המחוייבות שאמורה להיות לו כלפי המטופל וחורג מהסטנדרטים המקובלים המחייבים אותו כרופא, זאת באופן שהסב נזק לגופו של המטופל, שלא היה נגרם אחרת.

רשלנות רפואית תוך כדי ועקב השירות הצבאי תתקיים כאשר חרג הרופא המטפל מכללי האמנות הרפואית הנהוגים בחיל הרפואה. אבחון רשלני של בעייה רפואית, אבחון מאוחר של מחלה, מתן של תרופה לא נכונה או מעקב רפואי לקוי- אלו הם דוגמאות לסיטואציות הגורמות לחיילים להגיש תביעה על רקע רשלנות רפואית במסגרת השירות הצבאי. כאשר חייל חושש שמא נגרמה לו רשלנות רפואית במסגרת שירותו, עומדת לרשותו הזכות להגיש תביעה בעילת רלשנות רפואית נגד צה"ל ומשרד הביטחון לקצין התגמולים, שהוא האחראי מטעם צה"ל לניהול תביעות אלה, וזאת יוכל לעשות החייל לא יאוחר משלוש שנים ממועד שחרורו.

עורך דין רשלנות רפואית – הכתובת שרצוי לפנות אליה לקבל סיוע משפטי

ניהול תביעה על רקע רשלנות רפואית כנגד גוף גדול כמו צה"ל היא עניין מסובך ולא קל ורצוי להפקידו בידי עורך דין המתמחה בתחום של נזקי גוף ושיש לו רקע בייצוגם של נפגעי רשלנות רפואית.

לאחר הגשת התביעה לקצין התגמולים, יצטרך הנפגע להוכיח את הנזק שנגרם לו בפני וועדה מיוחדת שתקבע את אחוזי הנכות שנגרמו לו, אם בכלל. לאורך כל התהליך הזה רצוי, כי ילווה את החייל התובע עורך דין שיידע כיצד להתמודד עם סוגיות משפטיות מאתגרות ושיוכל לפעול כדי להשיג את התוצאות הרצויות עבור החייל הנפגע ועל מנת שיוכל לממש זכויותיו.

רשלנות רפואית ברפואה הצבאית – מה עושים במקרה כזה?
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here