- פרסומת -

נזק הנגרם למטופל הנוטל תרופות להן הוא זקוק במסגרת טיפולו הרפואי ובהוראת רופא עלול להוביל לתביעה בגין רשלנות רפואית. לרוע המזל, זוהי תופעה נפוצה למדי בישראל. כ-250 חולים נוטלים תרופות שגויות מדי יום כתוצר של רשלנות.

הסיבות לנטילת תרופות שגויות הן:

1. מגוון רחב של תרופות בשוק בעלות שמות דומים או לוגו דומה עשויות לבלבל הן את הרופא והן את הרוקח. רופא עשוי לכתוב לחולה תרופה בשם "רני" ואילו הרוקח ייתן תרופה בשם "דני" שאינה מתאימה, כמובן, לסוג הטיפול לו זקוק החולה.

2. מרשמים בכתב יד- בעבר כל המרשמים שניתנו לחולים נכתבו בכתב יד. כיום, רוב הרופאים משתמשים במחשבים ומדפסות. כתב יד לא קריא הוביל בעבר ומוביל עד היום מתן תרופה לא נכונה או מינון גבוה מדי לפציינט בגלל אי הבנה.

3. טעויות אנוש בעקבות עומס עבודה- שעות עבודה רבות או עומס רב על הרופאים והרוקחים מגבירים את הסיכוי למתן נרשמים שגויים או יישום שגוי של מרשמים כתוצאה מחוסר תשומת לב או אי-ריכוז.

4. מכירת תרופות שלא באריזתן המקורית- ישנם בתי מרקחת המספקים תרופות מסוימות במארזים דמויי מעטפות, עליהן כתוב שם התרופה ולא באריזה המקורית והאטומה של התרופה. התנהלות זו עשויה להוביל למתן תרופה שגויה, כשעל המעטפה כתוב במפורש שם התרופה האמיתית לה זקוק הלקוח.

5. רשלנות רפואית ברישומי עברו הרפואי של המטופל- מתן תרופה שאינה מתאימה למצבו הרפואי של החולה (פניצילין לאדם שאלרגי לפניצילין) לא תשפיע עליו כלל, במקרה הטוב או תוביל לתגובות פיזיות קשות ואף למוות, במקרה הרע.

במקרים בהם נטלתם אתם או מקורב לכם תרופה בהוראת רופא שהסבה לכם נזק ממשי ואתם מעוניינים בפיצוי על הסבל ועגמת הנפש, התייעצו עם עורך דין רשלנות רפואית על מנת להעריך כיאות את סיכויי התביעה שלכם.

רשלנות רפואית במתן תרופות שגויות
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here