- פרסומת -

לידה היא תהליך קסום אך יחד עם זאת מורכב. יש כאלה שסבורים שהגוף יודע ללדת בעצמו באופן טבעי. עקרונית, לידה היא אכן תהליך טבעי אבל לפעמים גם הטבע צריך עזרה, ורצוי שזו תהיה עזרה של ידיים מיומנות ומקצועיות. ישנן נשים שהתמזל מזלן והן נכנסות לחדר הלידה ויולדות תוך דקות ספורות בלבד, וכן, ישנן נשים ששוכבות בחדר לידה עם צירים במשך 48 שעות ומחכות לצאתו של התינוק. כך או כך, צוות רפואי ערני ומקצועי הוא חיוני למהלך התקין של הלידה.

קשה לנו לחשוב על כך, אבל מעשה רשלני של צוות רפואי במהלך לידה עלול להוביל לאסון קשה מנשוא.

רשלנות רפואית בלידה עלולה להיגמר באסון לאם ולתינוק.

כאשר אישה הרה מתקבלת במיון יולדות על הצוות הרפואי לערוך לה בדיקות שונות. בדיקות דם, סוכר, שתן, אולטראסאונד, בדיקה ווגינאלית ומוניטור הם חלק מהליך רגיל שעל אישה הרה לעבור לפני שהיא נכנסת לחדר לידה. אסור לצוות הרפואי להסתמך על מעקב הריון שבוצע במהלך ההריון ועליהם לערוך את כל הבדיקות באופן מקיף ויסודי.

במקרים מסוימים תוצאות לא תקינות של בדיקה עלולות לרמוז על קשיים בלידה. למשל, מוניטור לא תקין עלול להצביע על דופק לא תקין של התינוק שעלול לרמוז על קשיים בלידה עצמה. ובמקרים קיצוניים יש לשקול ניתוח קיסרי על מנת שהתינוק לא יקלע למצוקה נשימתית במהלך הלידה עצמה.

במקרים אחרים הקשיים עלולים להתפתח בלידה עצמה כאשר כל הבדיקות שערכו ליולדת לפני הראו כי הכל היה תקין. לידה שהתחילה באופן תקים עלולה להסתבך כאשר התינוק נתקע בתעלת הלידה או נמצא במצוקה כלשהי, במקרה כזה על היולדת לקרוא לרופא ועל הצוות הרפואי לשקול ניתוח קיסרי על מנת למנוע נזקים בלתי הפכים לתינוק.

מקרה של רשלנות רפואית במהלך הלידה עלול גם לגרום לנזק בלתי הפיך לאם, קרו מקרים בהם הצוות הרפואי יכול היה למנוע אסון ולנקוט במשנה זהירות ובסופו של דבר הצוות הרפואי לא התייחס לנורות האזהרה שהופיעו והדבר הסתיים בנזק איום לאם או במוות במקרים נדירים.

בכל מקרה כדאי להתייעץ עם עורך דין רשלנות רפואי ולבדוק האם הייתה פעולה רשלנית מטעם הצוות הרפואי. האם את האסון ניתן היה למנוע. בנוסף, יש להגיש תביעה נזיקית בגין הנזק שנגרם ובתוכה לכלול את כל ההוצאות שיש למשפחה. סכום התביעה יכול להגיע לסכום של מליוני שקלים.

רשלנות רפואית בלידה – צוות רפואי
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here