- פרסומת -

נוירולוגיה היא רפואה של מערכת העצבים. הואיל והמוח הוא חלק ממערכת העצבים המרכזית, גם המוח וכל הנוגעים אליו שייכים לתחום הנוירולוגיה. בשל כך קבע ביהמ"ש ברע"א 333/89 כי בתחומים חופפים כמו נוירולוגיה ונוירופסיכאטריה : "יש חשיבות לכך שכל אחד מהמומחים שנתמנו על ידי בית המשפט יוכל להניח כתשתית לחוות דעתו את הממצאים של רעהו המומחה תחום אחר".

רשלנות רפואית הנוגעת למערכת העצבים המרכזית וההיקפית מהווה נושא מרכזי בו עוסק משרדנו. אחת מפרשות הרשלנות רפואית המשמעותיות ביותר שהתרחשו בישראל הנה פרשת רמדיה שטופלה על ידינו. בפרשה זו, חוסר ממושך בתיאמין גרם לפגיעה במערכת העצבית המרכזית וההיקפית של תינוקות שניזונו מרמדיה צמחית.

פגיעה במוח הקטן ובגזע המוח יכולה כאמור להיגרם ע"י חסר בתיאמין, אך בדרך כלל (ובטרם פרשת רמדיה) רשלנות רפואית בעניין זה הייתה ידועה בעיקר במקרים של רשלנות רפואית בהריון: אי זיהוי מומים גנטיים, אי זיהוי בבדיקות X שביר, אי זיהוי תסמונת דאון, רשלנויות הנוגעות לנזקים בלידה שגרמו לשיתוק מוחין, רשלנויות רפואיות בלידה שגרמו לפיגור שכלי ברמות שונות, לאפילפסיה, למחלות זיהומיות או לגידולים נוירולוגים. סוג נוסף של רשלנות בתחום הנוירולוגיה אי טיפול במועד במחלות ניווניות של מערכת העצבים.

רשלנות בתחום נוירולוגיה
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here