רשלנות בזריקות אווסטין
- פרסומת -

רקע

ניתוחי עיניים מבוצעים כיום במצבים רפואיים שונים היכולים להתפתח כתוצאה מזיהום, חבלה, מצב רפואי כללי, או הזדקנות המלווה בהתדרדרות איכות הראיה או היווצרות קטרקט. אחת הפרוצדורות השמרניות ביותר לטיפול בבעיות עיניים היא מתן זריקות אווסטין. הזריקות ניתנות במצבים הבאים:

  • ניוון מקולרי המתרחש בגיל מבוגר
  • פגיעה ברשתית בעקבות סוכרת
  • היווצרות בצקת במרכז הראייה

אווסטין היא תרופה אנטי הורמונלית הנוגדת את פעילות ההורמון VEGF ובכך מדכאת יצירת כלי דם לא תקינים ומונעת את הנזק שאלו עלולים לגרום. לתרופה גם פוטנציאל תיקון נזק קיים ושיפור הראייה.

מדובר בפרוצדורה פשוטה בעלת שיעורי הצלחה גבוהים, ולרוב הטיפול מסתיים לשביעות רצונם של הרופא והמטופל ללא סיבוכים או תקלות. עם זאת, מצבי רשלנות במתן זריקות אווסטין יכולים לגרום לנזק משמעותי למטופל.

רשלנות בזריקות אווסטין

ראשית על הרופא לבצע אבחון נכון של הבעיה ולהתאים את הטיפול לפתרונה. חוסר תשומת לב לתלונות המטופל או למצבו הרפואי עלולים לגרום למתן טיפול לקוי או רשלני. זריקות אווסטין מתאימות לטיפול במצבים מסוימים אותם יש לאבחן נכונה.

במהלך הפרוצדורה, על הרופא לנקוט בכל האמצעים לשמירה על סביבה מחוטאת על מנת למנוע מצב של זיהום בעקבות הטיפול. חשוב כי ההזרקה תתבצע בידיים מיומנות וכשירות. הטיפול קצר ולאחריו ניתנות הוראות לפעולות שיש לנקוט או להימנע מביצוען בימים שלאחר הטיפול.

נזקים היכולים להתרחש במהלך ובעקבות הניתוח:

  • פגיעה בקרנית ומבנים נוספים במכלול העין
  • זיהומים או דימומים
  • הפרדת רשתית

שינויים מינוריים בראייה וחלק מהנזקים שהוזכרו לעיל יכולים להתרחש באופן תקין לאחר הניתוח ולחלוף לאחר תקופה קצרה. עם זאת, במקרים בהם חל נזק ממושך או בלתי הפיך, ייתכן כי מדובר בנזק שנגרם כתוצאה מרשלנות בפרוצדורה. ברוב המקרים, ניתן לטפל בנזקים.

הימנעות מרשלנות בזריקות אווסטין

על מנת להימנע מרשלנות בזריקות אווסטין, על הרופא להיערך לטיפול על ידי ביצוע כל הבדיקות והצילומים הנדרשים. עליו להתחשב במצבו הרפואי של המטופל ולבצע את הטיפול על פי הפרוטוקולים והכללים הידועים, תוך שימוש באמצעים הנדרשים לביצוע ההליך בסטנדרטים הרפואיים של ימינו. כמו כן, על הרופא לספק למטופל את כל המידע על מהלך הטיפול, אפשרויות טיפול נוספות והנחיות לאחר הניתוח.

בכל מקרה של חשד לרשלנות בזריקות אווסטין יש להיוועץ ברופא מומחה לרפואת עיניים וכן לשקול התייחסות משפטית מתאימה.

רשלנות בזריקות אווסטין
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here