פסק דין - בית המשפט קבע כי המילה
- פרסומת -

בפסק דין שניתן לאחרונה בבית המשפט השלום ברחובות נדחתה תביעת לשון הרע שהגיש בעל עסק מוכר בעיר לאחר שספק לשעבר של אותו בית העסק כתב על בעל העסק בציון שמו כי הוא "נוכל" ברשת החברתית "פייסבוק".

מרכזה של התביעה הוא בפרסום שביצע הנתבע בפייסבוק בחודש אוגוסט 2018 במסגרת קבוצת דורשי עבודה בפייסבוק במסגרתו כתב הנתבע על התובע בין השאר:

"…אל תתקרב לזה שהגיב מלפני ותזהר לעבוד אצלו…הוא נוכל גדול מעסיק עובדים ולא משלם…הוא עשה את זה לכל העובדים בקיצור תברח אחי תברח…"

בעקבות כך הגיש התובע אשר יוצג ע"י עו"ד אורון אבקסיס, כתב תביעה על סך 100,000 ₪ בבית משפט השלום ברחובות בדרישה מהנתבע לפצותו בגין הפגיעה בשמו הטוב והוצאת לשון הרע. הנתבע אשר יוצג ע"י עו"ד רועי שעיה משרד עו"ד ר. שעיה ושות' טען להגנתו כי אכן הדברים שנאמרו ופורסמו הם אמת לאמיתה וזאת מכיוון שהתובע לא משלם חובותיו לנתבע על אף פניות רבות אליו בנושא וכך לדבריו נוהג התובע גם כלפי עובדים לשעבר בעסק ומתחבא תחת המטריה המשפטית של חברה בע"מ אותה הוא מפעיל באמצעות אחותו כאשר בפועל התובע הוא למעשה "הרוח החיה" של העסק.

לאחר שמיעת ראיות הצדדים קבע בית המשפט השלום ברחובות כי דין התביעה להידחות לאחר שמצא כי בנסיבות העניין המילה "נוכל" במקרה זה אינה מהווה לשון הרע ואף ייתכן כי במקרה והייתה מהווה המילה לשון הרע אזי במקרה זה תחול הגנת "אמת דיברתי", ודחה את התביעה תוך חיוב התובע בהוצאות שנגרמו לנתבע.

עו"ד רועי שעיה ממשרד ר. שעיה ושות' המתמחה בדיני ירושה וצוואות

עו"ד רועי שעיה מתמחה בדיני לשון הרע, דיני אינטרנט ופגיעה בפרטיות.

משרד ר. שעיה ושות' – https://www.royshayalaw.com

פסק דין – בית המשפט קבע כי המילה "נוכל" לא מהווה לשון הרע
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here