עו
צילום pixabay
- פרסומת -

בעת הזדקקות לטיפול או לאבחון רפואי, אנו מצויים במצב רגיש ופגיע במיוחד; אנו מפקידים את גופנו בידיו של צוות רפואי, מתוך אמון שיבצע את תפקידו על הצד הטוב ביותר. כאשר האמון מופר, עו"ד רשלנות רפואית המתמחה בהוכחת הנזק שנגרם לכם בעת הטיפול או הבדיקה ידאג לפיצוי הולם.

נגרם לך נזק? תוכיח!

הגשת תביעה בגין רשלנות רפואית נסמכת על נזק ממשי שנגרם לתובע. מדע הרפואה, על אף שנשען על סימוכין מדעיים, הוא אינו מדע מדויק. אנשים נבדלים זה מזה בדרכים רבות ומגוונות כך שטיפול או בדיקה שגרתיים עלולים להשתבש.

השלב הראשון בכל הליך רפואי הוא שלב האבחון, במהלכו מתקבלות החלטות באשר לאופי הטיפול.

אבחון שכזה, הנסמך על תלונותיו של המטופל ועל בדיקות, פתוח לפרשנויות ולטעויות המובילות לא פעם לכשלים בטיפול, העלולים לגרור להחמרת המחלה. עו"ד רשלנות רפואית ידע כיצד לבודד את מקור הכשל.

קיימות מספר סיבות המובילות לטעויות באבחון, הראשונה שבהן היא התבססות על תיאורי הסימפטומים של המטופל, שאינם משקפים בהכרח את מצבו, במיוחד משום שלא פעם התסמינים שמתאר החולה זהים לתסמינים של מחלה אחרת.

בנוסף, לא פעם מופנה החולה לאבחון אצל רופא מומחה לאחר שנבדק אצל רופא אחר, כשקיימת אפשרות שהבדיקה הראשונה לא היתה מקיפה מספיק, ולפיכך ההפניה עצמה שגויה. מטבע הדברים, הפניה שכזו היא החוליה הראשונה בשרשרת של טעויות. על כל אלו נערמים קשיים אדמיניסטרטיביים, החל מקופות חולים המנחות את הרופאים להמנע מהפניה לבדיקות שעלותן גבוהה, או לבדיקות שרשימת הממתינים להם עמוסה. יש לציין, כי גילוי מחלות מסוימות מתאפשר רק על ידי בדיקות אלו.

כיצד ניגשים לתהליך התביעה?

על מנת שניתן יהיה להוכיח כי אכן נגרם נזק כתוצאה ממחדל רשלני, יש להגיש לעורך דין רשלנות רפואית תיעוד מלא של כל ההיסטוריה הרפואית. לשם כך, יש לאסוף ולרכז את כל המסמכים שהיו מעורבים בתהליך. לאחר שעו"ד רשלנות רפואית מקבל לידיו את התיק הרפואי הוא מועבר למומחה הרפואי הרלוונטי. זה האחרון בודק את החומרים ומעריך האם יש בסיס לתביעה משפטית.

בדרך כלל, משך הזמן הדרוש לאיסוף החומרים לא עולה על מספר שבועות, ובדיקת המומחה נמשכת מספר שבועות נוספים.

לאחר שהרופא המומחה בדק וקבע כי יש עילה לתביעה בגין רשלנות רפואית, יש צורך בחוות דעת רפואית ומשפטית המתייחסת לסוגיית הרשלנות הרפואית ולמידת הנזק שנגרם לתובע כתוצאה ממנה.

מה גובה הפיצוי הצפוי?

גובה הפיצוי שבאפשרותו של עו"ד רשלנות רפואית להשיג, תלוי במידת הנזק וסוגו.

אם מדובר בנזק אסתטי קוסמטי, כדוגמת טיפול שיניים או גרימת צלקות, או אם מדובר בנזק זמני שתוקן בינתיים או נעלם מעצמו, יהיה גובה הפיצוי כמה עשרות אלפי שקלים.

למרבה הצער, זהו דינו של גובה הפיצוי שיפסק לאדם מבוגר מאוד שנגרם לו נזק.

הסיבה הרשמית לפסיקת סכומי פיצוי נמוכים נובעת מתוך הערכה שמצבו הרפואי הראשוני של האדם המבוגר לא היה תקין מלכתחילה.

במקרים של נזקים משמעותיים ובלתי הפיכים, גובה הפיצוי נע בין כמה מאות אלפים למיליונים של שקלים. בין הנזקים הללו ניתן למנות קיצור תוחלת חיים, סבל פיזי ונפשי מתמשכים כגון נכות קבועה, הפסדים בשל חוסר יכולת להשתכר ואף מוות. גם במקרה זה נכנסים שיקולים של גיל, מידת הנכות וכדומה.

כרוניקה של רשלנות רפואית

עו"ד רשלנות רפואית יכול להסב את תשומת לבו של בית המשפט לרשלנות רפואית ללא נסיבות סביבתיות "מקלות", למשל: שחרור המטופל לביתו ללא הפניה או ללא טיפול תרופתי התואם את מצבו.

עו"ד רשלנות רפואית
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here