- פרסומת -

 האם ניתן להגיש תביעה במקרה של פציעה של ילד בגן ילדים?

תשובה: התשובה לשאלה זו תחולק לשני חלקים: א. במידה והפציעה נגרמה כתוצאה מפגיעה או נפילה ממתקן משחקים, ניתן יהיה לתבוע בהתאם לפוליסת תאונות אישיות של ילדים. ב. במידה והיתה רשלנות של הצוות אשר מפעיל את גן הילדים, ניתן יהיה להגיש תביעה נזיקית כנגד הבעלים של גן הילדים. תביעה זו תכלול: פיצוי בדין כאב וסבל, ובמידה והפגיעה גרמה לנכות ניתן יהיה לתבוע בגין נכות.

נפגעתי במהלך עבודתי. האם אני זכאי לפיצוי מגורם כלשהו, מלבד המוסד לביטוח לאומי?

תשובה: במקרה שאדם נפגע בעבודה, ועקב כך איבד את כושרו לעבוד, עפ”י רוב יחפש העובד גורם אותו יוכל לתבוע בגין פגיעתו. ראשית, העובד זכאי לפיצוי מהמוסד לביטוח לאומי ובמקרים בהם הפגיעה משמעותית אשר מזכה את הנפגע באחוזי נכות, של 10% או יותר, יהא זכאי הוא אף למענק או לקיצבה חודשית מהמוסד לביטוח לאומי לכל חייו.

אפשרות נוספת היא במסגרת ביטוח אובדן כושר. ביטוח זה אם כביטוח פרטי או במסגרת פוליסת ביטוח מנהלים של העובד. במקרים רבים חלה חובה על מעסיק לבטח את עובדיו בביטוח כלשהו. חובה זו מוטלת על מעסיקים רבים מכוח הסכמים קיבוציים או צווי הרחבה הנקבעים ע”י ארגוני עובדים או שר העבודה וכיום במסגרת הסכם קיבוצי כללי לביטוח פנסיוני מקיף במשק שנערך בתאריך 19.7.07 בין לשכת התיאום של הארגונים הכלכליים לבין הסתדרות העובדים הכללית החדשה והוחל על המשק.

מה צריך להוכיח בתביעת רשלנות רפואית?

תשובה: על התובע בתביעת רשלנות רפואית מוטלת החובה להוכיח את הרכיבים הבאים:

הגורם שנגדו נטענת רשלנות רפואית חב לתובע חובת זהירות.

  1. הגורם שנגדו נטענת רשלנות רפואית הפר את חובת הזהירות אותה הוא חב לתובע.
  2. לתובע נגרם נזק גוף.
  3. קיים קשר סיבתי בין נזק הגוף של התובע לבין הפרת חובת הזהירות של הגורם שנגדו  נטענת רשלנות רפואית.

בין צוות משרדנו נמנה, בין היתר, עורך דין רופא בוגר טכניון ברפואה, המתמחה ברפואה פנימית וקרדיולוגיה, ועוסק רבות ברפואה ומשפט על כל היבטיה. כמו כן, צוות המשרד מסתייע ברופא חיצוני צמוד המתמחה בגניקולוגיה.

במידה והנך מעוניין לפנות לקבלת ייעוץ משפטי ולהגדיל את סיכויי תביעתך, תוכל לפנות עוד היום למשרדנו המתמחה ברשלנות רפואית.

מהו היקף חובת הזהירות של העירייה עקב נפילה ברחוב?

תשובה: . כדי שתקום חבות בנזיקין על העירייה, יש להוכיח רשלנות עירייה. יש להוכיח שהעירייה ידעה על המכשול, או צריכה הייתה לדעת על קיומו. אם העירייה ידעה על קיומו של המכשול ולא עשתה להסרתו, הרי שהתרשלה, יתכן גם מצב שהעירייה לא ידעה, אך אי ידיעתה לא תפתור אותה מרשלנות, אלא אם כן תוכיח שמתקיימים אצלה נהלים המבטחים סיורים יזומים ופיקוח לבדיקת קיומם של מכשולים. אולם אן קיימים נהלים אלה ולא “גילו” את המפגע, יחובו ברשלנות.

אילו גופים / שטחים ציבוריים ניתן לתבוע על רשלנות?

תשובה: עירייה או רשות מקומית, וזאת במקרים של נפילה בכביש או במדרכה וכו'; קניון, מרכזי קניות, חנויות ומסעדות; בריכות שחיה ציבוריות או בריכות של קאנטרי; מועדון ספורט, מכון כושר, מועדון חברים, מתנ”ס, בתי ספר וגנים; בתי מלון, אכסניות או בתי הארחה; קבלן ו/או חברה קבלנית וכדומה.

נזיקין
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here