- פרסומת -

אף אחד לא אוהב ללכת לרופא שיניים-המכשירים מאיימים, טיפול שיניים כרוך לפעמים ברעש בלתי נסבל של קדיחה ובדרך כלל הפציינט חש כאב במהלך הטיפול או אחריו. בקיצור: לא נעים אבל בהחלט הכרחי. אולם יש מקרים בהם טיפול שיניים פשוט הופך לסגה ארוכה שהמונח "לא נעים" צר מכדי לתארה. טיפולי שיניים שאינם בוצעו כהלכה עשויים לגרום למטופל נזקים ארוכי טווח ובמקרים קיצוניים אף להוביל למותו. מקרי רשלנות רפואית שכיחים בתחום רפואת השיניים ובלא מעט מקרים- המטופל אף אינו מודע לעובדה כי הוא טופל ברשלנות ואין לו את הכלים לקשר בין הכאבים שהוא חש לטיפול שניתן לו.

רשלנות רפואית מתרחשת כאשר הרופא הפר את חובת הזהירות על פי מבחן הרופא הסביר וגרם למטופל נזק. יש קשר סיבתי ישיר בין הפרת חובת הזהירות לנזק. במילים אחרות, לו פעולות הרופא היו סבירות, הגיוניות ומחושבות וניתן להניח שכל רופא שיניים אחרות היה נוקט את אותה דרך פעולה בנסיבות המקרה דנן ובכל זאת נגרם למטופל נזק- אין זו רשלנות רפואית.

יש להדגיש, כי לאדם הממוצע אין ידע רפואי רב בכל מה שקשור בטיפולי שיניים. לפיכך, המערכת המשפטית מחייבת את המטפל להסביר למטופל בפרוטרוט על מהות הטיפול שהוא עתיד לקבל, תוצאותיו הצפויות, זמן ההחלמה וטיפולים אלטרנטיביים, אם קיימים. זוהי חובתו של הרופא והתעלמות ממנה או ביצועה בדרך שאינה הולמת (רגע לפני תחילת הטיפול, לדוגמה) מהווים עילה לתביעת רשלנות רפואית.

גם במקרים בהם המטופל דורש טיפול אחר ממה שהציע לו רופואו, על האחרון להבהיר ולהתריע בפני המטופל שטיפול זה אינו ההליך הדרוש לו. אם ברור לרופא שהטיפול אותו דורש המטופל עתיד לגרום לו נזק, עליו להימנע מביצועו. אי- הימנעות היא עילה לרשלנות רפואית.

בין אם אתם עושים עקירת שן בינה, סתימה, טיפול שורש או השתלת שיניים בדקו את רופא השיניים ודאגו לקבל את כל האינפורמציה הנדרשת .

במקרים בהם נראה כי בוצע טיפול ברשלנות, מומלצת פנייה לעו"ד רשלנות רפואית, על מנת להעריך סיכויי תביעה.

מטיפול שיניים לא נעים ועד רשלנות רפואית
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here