- פרסומת -

עורך דין כללי הינו איש מקצוע אשר סיים לימודיו במוסד להשכלה גבוהה בתחום המשפטים. אלה אשר הגיעו אל קו הגמר, המשיכו לשנת התמחות בתחום מסוים בו בחרו לפעול במשרד לעורכי דין. בתום שנת ההתמחות נדרשו לעבור בהצלחה מבחני לשכה עבור עריכת דין. לאחר תהליך זה קיבלו את ההסמכה אשר מאפשרת להם לעסוק בתחום. מגוון ההתמחויות רב: עורך דין תעבורה, עורך דין גירושין, עורך דין מקרקעין, עורך דין פלילי ועוד.

חוק לשכת עורכי הדין הינו החוק המגדיר את התנאים בהם צריך עורך דין כללי או כל עורך דין אחר, לעמוד כדי לעסוק בפועל בעריכת דין.

אדם אשר לא עבר את המסלול הלימודי הנחוץ אינו רשאי לעסוק בתחום.

תקופת ההתמחות הינה בגדר חובה לאחר סיום הלימודים. במהלך ההתמחות מלווה עורך הדין הצעיר בעורך דין וותיק. כמובן שכדאי כי תהיה התאמה בין ההתמחויות, כלומר, עורך דין מקרקעין ילווה עורך דין צעיר המעוניין להשתלב בתחום וכך הלאה. עורך דין צעיר, בכל תחום, יכול להיות מלווה גם על ידי שופט.

בחינות הלשכה מחויבות המציאות עבור המשך תהליך ומתבצעות בכתיבה ובעל פה על ידי לשכת עורכי הדין בישראל. הצלחה בהן מקנה את פתיחת הדלת עבור המשך פעיל בתחום. לשכת עורכי הדין בארץ מקנה את המטריה האחראית עבור כל עורך דין, בוחנת אותו ומפקחת עליו.

מסלולי עריכת דין

עורך דין גירושין או כל עורך דין אחר יכול לבחור במסלולים שונים: בריסטורים הינם עורכי הדין אשר מופיעים בפני בית המשפט עבור ייצוג הלקוחות, ועורכי דין סוליסיטרים הינם עורכי דין המתמחים בשאר עניינים משפטיים. על פי רוב יחליט סטודנט למשפטים על תחום ההתמקצעות שלו בשנתו האחרונה ללימודים. סטודנט המעניין להיות עורך דין פלילי ייגש להתמחות במשרד עורכי דין העוסקים בנושא. ההתמחות משמשת כרזומה לכל דבר.

התחומים בהם יכול עורך דין להתמחות, באופן כללי, הינם: דיני מסים, דיני עבודה והמשפט הפלילי.

דיני מיסים נוגעים להטלות המס על ידי המדינה, דיני עבודה נוגעים בתחומי יחסי עובד מעביד על כל סוגיהם והמשפט הפלילי פועל למניעת עוולות חברתיות. מעבר לאלה קיימים תחומים נוספים כגון דיני משפחה, זכויות יוצרים, עורך דין תעבורה, הוצאה לפועל, תחום המסחר, המשפט המנהלי, ישוב ענייניי סכסוכים, המגזר החקלאי ועוד.

מהו מסלול עורך דין תקין ?
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here