הוצאת אזרחות פורטוגלית
צילום Pixabay
- פרסומת -

לא מעט אנשים מכירים את הגירוש המדובר ביותר בהיסטוריה היהודית, הלא הוא: גירוש ספרד. אולם, מה שלא מעט אנשים אינם יודעים הוא שמלבד גירוש יהודי ספרד, הרי שהתחולל גם גירוש בקרב יהודי פורטוגל, רק בשל העובדה שהיו יהודים.

כיום, השלטונות בפורטוגל אשר לוקחים אחראיות על העוול שנעשה ליהודי פורטוגל במהלך הגירוש, קיבלו את השינוי אשר נעשה בחוקה בשנת 2015, אשר מורה על הענקת אזרחות פורטוגלית, לכל יהודי אשר יכול להוכיח שהוא צאצא למגורשי פורטוגל. לא מעט אזרחים ישראליים כיום, בעלי שורשים פורטוגלים, מעוניינים לנסות את מזלם ולקבל אזרחות פורטוגלית, אשר מהווה אזרחות בעלת יתרונות רבים עבורם

מהם היתרונות בהוצאת אזרחות פורטוגלית

אם אתם תוהים למה בעצם כדאי לעבור את כל התהליך הבירוקרטי הכרוך בקבלת אזרחות פורטוגלית, הרי שמדובר בדרכון אירופאי לכל דבר.

משמע, האדם בעל האזרחות הפורטוגלית, יורשה לרוב להיכנס בקלות למדינות האיחוד אירופאי.

חלק ממדינות אלו יציעו עבורו לימודים חינמיים או בעלות נמוכה מתוקף היותו אוחז בדרכון זה.

מעבר לכך, הוצאת ויזה לארה"ב היא פשוטה וקלה יותר, לאדם האוחז בדרכון אירופאי.

אין ספק שיש לא מעט יתרונות לאזרחות פורטוגלית ולכן, לא מעט אנשים בעלי שורשים פורטוגליים, מוצאים עצמם תוהים כיצד עליהם להתחיל את תהליך בקשת האזרחות וכיצד עליהם לבצע אותו בצורה הטובה ביותר, על מנת שבסופו הוא יעניק להם את האזרחות הפורטוגלית הנחוצה להם ומתוקף זאת, את כל ההטבות אשר באות עמה.

תהליך קבלת אזרחות פורטוגלית

כיום, אדם בעל שורשים פורטוגליים, אשר מאמין כי אבותיו גורשו מפורטוגל, יכול לנסות לבקש אזרחות פורטוגלית. מכיוון שמדובר בתהליך מורכב מבחינה בירוקרטית, הרי שאדם מעין זה חייב להיעזר באנשי המקצוע העומדים לרשותו לצורך הגשת הבקשה שלו על כל מה שכרוך בה וליווי אינטנסיבי בתהליך זה.

כיום ניתן למצוא לא מעט עורכי דין העוסקים בתחום הגשת בקשות מעין אלה וכן, לא מעט חברות העוסקות בתחום הגשת בקשות לאזרחות פורטוגלית וליווי בתהליך כולו.

התהליך עצמו כולל 3 שלבים: השלב הראשון הוא איסוף המסמכים המעידים על היותו של האדם צאצא ליהודי פורטוגל. לאחר מכן, המסמכים נשלחים לקהילה היהודית בפורטוגל בליווי אישור נוטריוני בפורטוגלית, המעיד על אמיתות המסמכים הללו.

לאחר שהמסמכים נבחנים על ידי הקהילה היהודית, הרי שהיא מחליטה אם לתת להם אישור או לאו.

במידה וניתן אישור, המסמכים עוברים לשלטונות, נבחנים בנוסף לתעודת הלידה של האדם ולאחר מכן, מתקבלת האזרחות הפורטוגלית הנכספת.

כיצד לבחור באנשי מקצוע לצורך ליווי תהליך הוצאת אזרחות פורטוגלית

מכיוון שמדובר בתהליך בירוקרטי הגובל במציאת מסמכים שיוכלו להעיד על הקשר של יהודי כזה או אחר, על שליחת המסמכים באמצעות אישור נוטריוני בפורטוגלית ועוד, הרי שמדובר בתהליך מורכב שחייב להתבצע באמצעות אנשי מקצוע המכירים את התחום היטב ויודעים את כל מה שצריך לדעת על תהליך זה.

רק אנשי מקצוע מעין אלו יוכלו לסייע לכל אדם המעוניין בהוצאת אזרחות פורטוגלית בצורה הטובה ביותר שיכולה להיות.

חברת איזי נשיונליטי מלווה במשרד עו"ד בפורטוגל ומתחמה בהוצאת אזרחות ודרכון פורטוגלי וישמחו לעמוד לשירותכם.

הוצאת אזרחות פורטוגלית
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here