אתי קורוניו שגדלה עם 34 ילדים ואמא אחת אסתר המלכה ממשיכה את האור
קרדיט יצחק שלחון
- פרסומת -
אתי קורוניו סטודנטית למשפטים המשתמשת בכישוריה, בין השאר, כדי לעזור לילדי אומנה, לסייע להם בסוגיות משפטיות וגם פתחה שתי חנויות המספקות ציוד ללא תשלום עבור ילדים במצוקה. אתי מעלה את המודעות לקיומם של ילדי אומנה שזקוקים לבית חם ואוהב לחזור אליו בקרב המשפחות, ויודעת שיש משפחות חמות וטובות שתמיד נכונות לעזור. איך היא יודעת? כי אתי עצמה היא בת למשפחת אומנה אשר גדלה עם 34 ילדי אומנה נוספים בבית משפחת שלחון.

הכול התחיל מנדר על מיטת בית החולים

אסתר וחיים שלחון התחתנו לפני 50 שנה וגידלו שלושה בנים לתפארת ישראל (50) איציק (45) ושי (40). כאשר הבן הבכור ישראל היה בן 11, התגלה אצלו גידול ממאיר שהוביל לאשפוז ממושך בבית החולים. אמו אסתר הייתה לצדו בכל עת ותמכה בו ללא עוררין. באותה השהייה בבית החולים היא גם שמה לב שיש תינוקת נטושה בעלת גפיים הפוכות שרק נולדה. אסתר הביאה את התינוקת לחדרו של ישראל וטיפלה בה במקביל. היא אף רצתה לאמץ אותה, אך צוות בית החולים המליץ שלא לעשות זאת לאור השיקום הארוך שמחכה לישראל.

באותה תקופה נדרה אסתר נדר שאם ישראל יירפא, היא תקדיש את חייה לעזרה לילדים במצוקה. הרופאים לא נתנו תקווה לישראל והיו פסימיים, אבל כנגד כל הסיכויים ישראל הלך והתחזק. וכך קרה ששלושה ימים לאחר שהרופא הודיע שישראל בריא, אסתר קיבלה טלפון מהרווחה. על הקו הודיעו לה שיש תינוקת בת שבועיים שמחכה למשפחת אומנה. אסתר הסכימה מיד לקחת אותה, וגם לא נרתעה כאשר נודע לה שלתינוקת יש גם פעוטה בת שנתיים.

החיים אצל משפחת שלחון

אותה תינוקת בת שבועיים הייתה אתי קורוניו ואחותה הפעוטה היא בת-אל קורוניו. השתיים השתלבו בבית משפחת שלחון וגדלו לצד שלושת הבנים הביולוגיים. אבל אסתר לא עצרה כאן, והיא זכרה היטב את הנדר שנדרה. לאורך 30 השנים הבאות עברו בביתה 34 ילדי אומנה. חלקם הגיעו עם בעיות פיזיות ונפשיות ואחרים היו בעלי צרכים מיוחדים. אסתר דאגה לכולם והקדישה להם את מלוא תשומת הלב, והתייחסה לכולם כאילו היו ילדיה הביולוגיים. חלק מהילדים הגיעו לאומנה על בסיס יומי, ואחרים על בסיס מלא. אתי ואחותה בת-אל השתלבו אף הן בחיים אלה, ובמשך שש שנים הייתה משפחת שלחון להן לבית. לאחר מכן חזרו הבנות לאמן, וגם אז המשיכו לפקוד את בית משפחת שלחון כאשר מצבה של האם החמיר. משם למדו הבנות על כוחה של גמילות חסדים.

אתי קורוניו ממשיכה בדרכה של אסתר המלכה

בזכות האהבה והתמיכה שלהן זכתה אתי קורוניו,  פועלת על מנת להעלות את המודעות לצורך באימוץ ילדי אומנה. היא אף הקימה מיזם לזכרו של חיים שלחון, אביה המאמץ, אשר נפטר לאחרונה ממחלת כבד. המיזם מספק ציוד בסיסי לילדי אומנה והוא כולל ילקוטי בית ספר, מחברות, כלי כתיבה, צעצועים, שמיכות חמות ועוד. המיזם התרחב לא רק לילדי אומנה, אלא גם פונה לשיפור תנאיהם של ילדים הנמצאים במקלטים לנשים מוכות. כמו כן, חשוב לציין שהמיזם על שמו של חיים שלחון בן רבקה (ע"ה) פועל ללא מטרות רווח, כך שכל הכסף המועבר אליו מתרומות הולך לרווחתם של הילדים. לצד אתי קורוניו פועלת גם בת-אל קורוניו לאיסוף התרומות.

אתי קורוניו שגדלה עם 34 ילדים ואמא אחת אסתר המלכה ממשיכה את האור
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here