איך רושמים פטנט בליווי עורך דין פטנטים - המדריך המלא
מקור freepik
- פרסומת -

אחת מהפסגות שכל יוזם, מפתח, ממציא, שואף להגיע אליה היא, היכולת לפתח פטנט שיהיה רשום על שמו. מעבר לעניין של היוקרה המשמעותית, יש פה גם היבט כלכלי מאוד נרחב. לכן גם יש חשיבות גדולה לא רק לפיתוח הפטנט עצמו אלא גם לרישום שלו.

לפני שנסביר כיצד מתבצע רישום פטנטים, צריך להבין את המשמעות של הדבר, בכל הקשור לצד של היוקרה. פטנט הוא דבר ייחודי, אשר נועד לשפר ולקדם את האנושות, אפילו אם זה בדבר קטן ולא בהכרח משנה חיים. כל פטנט זו המצאה שלא היתה קיימת קודם לכן או שיפור של המצאה קיימת, באופן כזה שהופך את תהליך העבודה, השימוש במוצר, או היכולת לייצר תוצרים טובים יותר, להרבה יותר משמעותי, הרבה יותר ריאלי.

לשם רישום, יש לשכור את שירותיו של עורך דין פטנטים. מדובר באיש מקצוע שמתמחה הן בצד הפרוצדוראלי המשפטי, אך הוא גם מתמחה בכל הנושא הטכנולוגי. זה לא מחייב שהוא יהיה איש מקצוע בהיבט זה, אך זה כן אומר שהוא צריך להכיר את המושגים, התהליך והתנאים הנדרשים לרישום פטנט.

כאמור, מעבר לעניין של היוקרה יש גם את העניין הכלכלי. ישנם פטנטים שהפכו את הממציאים שלהם לעשירים מאוד, ישנם פטנטים שקידמו את החברות או המוסדות שיצרו אותם, באופן משמעותי מבחינה כלכלית. לשם כך צריך לרשום את הפטנט בצורה נכונה.

לפי שנסביר כיצד עורך דין פטנטים יכול לעזור לנו וכיצד מתבצע התהליך, חשוב להבין מדוע בכלל אנחנו צריכים לרשום את הפטנט. ההסבר לכך פשוט, אם אנחנו לא נרשום אותו אז כל אחד יוכל לעשות בו שימוש חופשי ואנחנו לא נהנה מזכויות היוצרים על הפטנט. ברגע שאנחנו רושמים אותו, אז הפטנט שייך לנו, הזכויות עליו הן שלנו באופן בלעדי ורק אנחנו יכולים לעשות בו שימוש או להרוויח ממנו.

כיצד רושמים פטנט

על מנת לבצע רישום נכון של פטנטים, יש לבחון תחילה האם מישהו בעבר רשם פטנט דומה. מוטב לעשות את הבדיקה לא רק בישראל אלא גם במדינות אחרות, כך נוכל גם לרשום אותו כפטנט בעוד מדינות.

במידה ולא, אז עלינו להגיש בקשה לרישום פטנט. לשם כך, נצטרך להגיש תוכנית אב טיפוס של הפטנט, להסביר מה בדיוק הוא עושה, כיצד הוא משפר תהליך קיים, כיצד הוא יכול להועיל, וכן הסבר כיצד אנחנו מתכוונים לפתח אותו בעתיד. כל זה מלווה בתשלום אגרות לצורך רישום הפטנט. ברגע שהוא יירשם, אז נידרש כל שנה לחדש את הרישום (תשלום אגרה), על מנת לא לאבד את הזכויות עליו.

חשוב לשכור עורך דין שמתמחה בתחום, כך נוכל לבצע את תהליך הרישום בצורה נכונה, בלי טעויות, באופן מהיר ומדויק, ובלי הוצאות מיותרות.

איך רושמים פטנט בליווי עורך דין פטנטים – המדריך המלא
5 (100%) 1 vote

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here