עורך דין רשלנות רפואית בצפון
- פרסומת -

מהי האחריות של רופאי שיניים ומתי כדאי להיעזר בעו"ד מומחה לנזקי גוף?

רופאי שיניים מבצעים מגוון רחב מאוד של פעולות, חלקן מורכבות, ובמרבית המקרים מצליחים לפתור בעיות קשות וכך להבטיח למטופלים בריאות דנטלית אופטימלית. יחד עם זאת יש גם מקרים שבהם רופא או רופאת שיניים מתרשלים במילוי תפקידם. במקרה כזה חשוב למצוא עו"ד נזקי גוף בחיפה עם ניסיון ספציפי בתביעות רשלנות רפואית במסגרת טיפולי שיניים.

הצגת כל האפשרויות הטיפוליות

האחריות של כל רופא או רופאת שיניים מתחילה עוד לפני הטיפול עצמו. חובתו של כל רופא היא לספק לכל מטופל תמונת מצב מפורטת ומלאה, כולל כל האפשרויות הטיפוליות הקיימות. אם רופא השיניים לא הציג בפני המטופל את כל האופציות – זוהי בהחלט עילה לתביעת רשלנות רפואית. באופן דומה אם הרופא לא יידע את המטופל לגבי כל הסיבוכים האפשריים, תופעות הלוואי שעלולות להתרחש והסיכונים שטמונים בטיפול מסוים, המצב מוגדר כ"היעדר הסכמה מדעת" – כלומר ההסכמה של המטופל לטיפול ניתנה מבלי שיהיה לו מידע רלוונטי ולכן אינה תקפה. במקרים אלה עורך דין רשלנות רפואית שיניים, כלומר עו"ד שהמומחיות שלו היא רשלנות רפואית במסגרת טיפולי שיניים, יסייע למטופל שניזוק לקבל פיצוי הולם.

אבחון מדויק וביצוע מיומן של כל פעולה ופעולה

שני תחומי אחריות נוספים של רופא השיניים הם אבחון מדויק לחלוטין וביצוע מוקפד של כל הפעולות שנדרשות במסגרת הטיפול. אבחון מדויק מחייב קודם כל הפניה לצילומים המתאימים ולאחר מכן פענוח אחראי שלהם והפקת תובנות נכונות. הביצוע המוקפד כולל שימוש במכשור הרלוונטי וכמובן תשומת לב מלאה לכל פרט ופרט במהלך הטיפול כדי לא להזיק למטופל.

בהקשר זה כדאי להכיר את המושג "מבחן הרופא הסביר": אם רופא שיניים סביר היה מתנהל אחרת מכפי שהתנהל רופא השיניים שלכם, זוהי רשלנות רפואית ויש לכם עילה לתביעה.

בטיחות במרפאת השיניים

נפילה במרפאת השיניים, גם בלי קשר לטיפול, עשויה גם היא להיות באחריותו של רופא השיניים – אם לא ננקטו כל הצעדים הדרושים כדי להפוך את המקום לבטיחותי. אם המקום אכן היה בטוח לגמרי ובכל זאת מטופל מעד ונחבל, ייתכן שאפשר להפעיל ביטוח רלוונטי. במקרה כזה מי שיסייע לכם הוא עורך דין תאונות אישיות, כלומר עו"ד שהמומחיות שלו היא הגשת תביעות להפעלת ביטוח תאונות אישיות. בכל בעיה ואף לשם התייעצות, תוכלו לפנות אל לידור פוגל אורן – משרד עורכי דין שהוקם בשנת 2010 בקריות, והגיע להישגים נכבדים עבור לקוחותיו, המשרד נחשב לאחד מהמשרדים המובילים בתחום הנזיקין, ביטוח לאומי ונזקי גוף.

 

רשלנות רפואית בטיפולי שיניים
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here