קרדיט: פורטל עורכי דין
- פרסומת -

מדינת ישראל מסדירה את נושא אימוץ הילדים באופן חוקי, מתוקף היותה כמובן מדינת חוק. הסדרים אלו כוללים מורכבויות משפטיות שונות, בשל הרגישות האדירה המאפיינת את הנושא. אם מסיבה כלשהי אדם או זוג מחליטים לקחת על עצמם את המשימה להעניק חיים חדשים לנפש צעירה, יהיה עליהם לעמוד בפני המערכת המשפטית. כדי לצלוח את האתגר, כדאי למצוא עורך דין לענייני משפחה שמכיר היטב את התחום, שיוכיח שאתם מוכנים, מזומנים ומתאימים להפוך להורים.

לעבור את שלבי האימוץ עם עורך דין לענייני משפחה מקצועי

בסופו של דבר, תהליך האימוץ עוסק בבני אדם, קטינים בדרך כלל. מסיבה זו, יש סדר ברור ומובן של תהליך האימוץ, המורכב משני שלבים בדרך כלל. עורך דין לענייני משפחה שבקיא ומקצועי בעבודתו, ידאג לא לדלג על אף שלב:

  • הוצאת הילד מהבית – השלב הראשון בתהליך עוסק בהוצאת הילד מביתו במקרים בהם נמסר לאימוץ, חלילה אם הוריו נפטרו, ועוד. בשלב זה בית המשפט לענייני משפחה יגדיר את הקטין כ"בר אימוץ" והחל מרגע זה, יחל השלב הבא בתהליך.
  • משפחת אומנה – לאחר שהקטין מוגדר 'בר אימוץ', יועבר למשפחת אומנה או לתקופת מבחן כדי לבחון האם משפחה זו ראויה לאמץ אותו, ועוד. במידה וקיימת משפחה מאמצת לאחר תקופת הביניים, יינתן לה על ידי בית המשפט 'צו אימוץ' כשבראש מעיניו של בית המשפט נמצאת כמובן טובת הילד.
  • אימוץ – החל מהרגע בו ניתן צו האימוץ, ההורים המאמצים של הילד הופכים באופן רשמי להוריו, והילד הופך לחלק בלתי נפרד מהמשפחה שעד לרגע זה הייתה משפחה במבחן.

תהליך רגיש ומורכב ברמה יוצאת דופן

בישראל, דיני האימוץ מורכבים מאוד ומלאים בסעיפים רגישים, שכן מדובר בתהליך הפרדה של ילדים ממשפחתם הביולוגית והעברתם למשפחה אחרת. האמונה שהמעבר ייטיב עם הילדים מלווה את כל הנוגעים בדבר – המשפחה המאמצת העתידית, הגורמים הסוציאליים והמשפטיים וכמובן, הילד עצמו. עורך דין לענייני משפחה לא יוכל לחזות את תוצאות התהליך, אך יעשה הכל בכדי לוודא שמרשיו יוכלו להגשים את החלום ולהעניק לנפש בישראל בית חם ואוהב, כפי שמגיע לכל אדם באופן בסיסי.

דיני האימוץ כאן מורכבים ביותר, כך שהמשמעות היא שהורים המבקשים לאמץ יעברו תהליכים מסובכים מאוד שתפקידם להבטיח את שלומו של הילד ואת טיב המשפחה שעתידה לקבל אותו אליה. אם גם אתם מעוניינים להיכנס לאחד התהליכים המסובכים בישראל, שבסופו תקבלו למשפחתכם ילד או ילדה שזקוקים לכם – זה הזמן למצוא עורך דין לענייני משפחה שיכווין אתכם, ילמד אתכם מה עליכם לעשות וכיצד להגשים את החלום להפוך להורים, ועל הדרך לעשות את אחד המעשים היפים ביותר האפשריים לאנושות.

כיצד מתבצע הליך אימוץ ומה תפקידו של העו"ד בתהליך?
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here