4 דרכים להימנע מפשיטת רגל
מקור FREEPIK
- פרסומת -

ניהול נכון של החובות שלכם הוא אחד המפתחות להימנעות מכניסה להליך פשיטת רגל. בין אם אתם בעלי מקצועות עם הכנסות של מיליוני שקלים או עובדי צווארון כחול, ניהול חובות נכון הוא הדרך שלכם לחופש כלכלי. אם אתם נאבקים לשמור על מצבם הנוכחי של החובות או להפחיתם, תוכלו להשתלט עליהם היטב באמצעות השלבים שלהלן.

משא ומתן עם הנושים

הכינו רשימה של כל הנושים שלכם וכמה אתם חייבים להם. ואז, נסו לחשוב כמה אתם מסוגלים לשלם לכל אחד מהם. התקשרו לכל נושה ויידעו אותו על כך שאתם מוכנים לשלם לו את החוב. משא ומתן עם נושים בתקופה בה אתם עלולים להיכנס להליך פשיטת רגל הוא זמן טוב עבורכם היות והנושים יודעים כי במידה שתיכנסו להליך, יתכן והחובות יימחקו.

במידה שיש לכם חובות לחברת כרטיסי האשראי, למשל, עקב הלוואה שאתם לקחתם ממנה, החברה עשויה להציע תכנית סיוע שתפחית את התשלומים או את הריבית שלכם לפרק זמן.

אם נציג שירות הלקוחות אומר לא, אל תילחמו או תתווכחו; פשוט בקשו לדבר עם מפקח והגישו את בקשתכם בשנית. רצוי לקבל כל הסכם בכתב, ורצוי על נייר מכתבים של החברה, לפני ביצוע כל תשלום.

מציאת הלוואות ללא ריבית

אם אתם זכאים להלוואה ללא ריבית ממקור מסוים, אתם יכול לנצל זאת כדי לפרוע את החובות הקיימים שלכם. 

הקפידו לקבל הלוואה שמורידה את גובה התשלומים שלכם על ידי הארכת תקופת ההחזר. כמו כן, חשבו היטב על אופציית העמדת הבית כבטוחות בהלוואות. אם אינכם יכולים לבצע את התשלומים שלכם, אתם עלולים לאבד את הבית שלכם.

הירשמו לתוכנית לייעוץ כלכלי

הרשמה לתכנית לניהול חובות של יועץ כלכלי, תאפשר לכם לקבל תשלומים חודשיים נמוכים יותר, ותקל על תשלום החוב שלכם. יועצים כלכליים יכולים גם לעזור לכם לבנות תקציב וללמוד מיומנויות חשובות לניהול כספים.

כשאתם בוחרים יועץ כלכלי, וודאו שאתם בוחרים במועמד מכובד, רצוי מגוף שאינו ל מטרות רווח. 

כניסה להליך פשיטת רגל

יש מקרים בהם החוב שאתם חייב פשוט "גדול עליכם" ונשגב מיכולותיכם לשלם או, אפילו עם פריסת תשלומים נמוכים יותר. במקרה זה, אתם עשויים לשקול כניסה להליך פשיטת רגל ועל כן רצוי שתתייעצו על כך עם עורך דין מהתחום. פקודת פשיטת הרגל מונעת מהנושים ל"התעלל" בחייבים ובמקרים רבים ניתן לחייבים הפטר בחלק גדול מהחובות. 

פשיטת רגל תאפשר לכם למחוק חובות מסוימים או ליצור הסדר עם הנושים בתנאים שהכי מיטיבים איתכם.

4 דרכים להימנע מפשיטת רגל
3.7 (73.33%) 3 votes

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here