תביעה בגין אובדן כושר עבודה
- פרסומת -

אדם אשר נפגע באופן פיזי עד כדי אובדן היכולת שלו לעבוד, צפוי מטבע הדברים לירידה מהותית מאוד בהכנסות שלו או אפילו להעדר הכנסות מוחלט. במקרים שבו אדם איבד את כושר עבודתו, עליו לבחון את המקורות השונים אשר מהם הוא יכול לקבל סיוע כלכלי במסגרת החוק, הפנסיה שלו או פוליסה של חברת ביטוח פרטית שבה הוא מבוטח. לא מעט נפגעים אינם מודעים לזכויות שלהם ובשל כך, אינם ממצים אותן. אדם אשר מודע לזכויות שלו חייב לדעת שעל אף שהוא איבד את כושר עבודתו, הרי שהוא יכול לקבל כספי מחברות ביטוח ומגורמים נוספים שיכול לסייע לו. כמו כן, לא מעט נפגעים מבינים את הזכויות שלהם, אך נתקלים בקשיים מול חברת הביטוח. כדאי מאוד שכל אדם שנפגע באופן שאיננו יכול לעבוד בצורה מלאה או חלקית, יפנה לעורך דין אובדן כושר עבודה אשר יסייע לו לממש את זכויותיו.

מהו אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה הוא מושג אשר מתייחס למצב שבו האדם מאבד את היכולת שלו לעבוד בכדי להתפרנס באופן מלא או באופן חלקי, באופן זמני או באופן קבוע וזאת בשל מחלה, תאונה ועוד. במקרים מסוימים האדם שנפגע לא יוכל להמשיך במקום עבודתו או במקצועו, אך יוכל לבצע הסבה מקצועית על מנת לעסוק במשלח יחד אחר. גם במצב שכזה במידה ואותו האדם מרוויח פחות בעבודתו הנוכחית מכפי שהרוויח בעבודתו הקודמת, הרי שהדבר יקרא: אובדן כושר עבודה.  אובדן כושר עבודה מלא הוא מושג המתייחס למצב שבו הנפגע איבד לחלוטין את היכולת שלו לעבוד בכל עבודה באשר היא בשיעור של 75 אחוזים. אובדן כושר עבודה חלקי הוא מקרה שבו הנפגע מאבד את יכולתו באופן חלקי או זמני או, מאבד את יכולתו לעבוד בתחום העבודה אשר עבד עד שנפגע ועובר לעבוד בתחום אחר שהוא אמנם יכול לעסוק בו מתוקף מצבו הפיזי, אך הוא מכניס לו הכנסה קטנה יותר מההכנסה אשר הוא הכניס בתחום העבודה הראשוני שבו עסק.

ביטוח אובדן כושר עבודה

בישראל קיימים כיום שלושה סוגים של גופים, אשר נושאים באחראיות למקרים של אובדן כושר עבודה: הביטוח הלאומי, קרנות הפנסיה וחברות הביטוח הפרטיות. הביטוח הלאומי מכסה את הנפגעים אשר איבדו לחלוטין את היכולת שלהם להתפרנס בשל תאונה או מחלה. אותם נפגעים יכולים לתבוע את הביטוח הלאומי ולקבל קצבה קבועה למשך כל חייהם וסכום כספי משמעותי יותר באופן חד פעמי. חברות הביטוח הפרטיות אשר מבטחות את האדם בפוליסת אובדן כושר עבודה, דורשות מהמבוטח לשלם להם מדי חודש בחודשו על ביטוח זה, על מנת להבטיח לו סיוע כלכלי מהותי במקרה של אובדן כושר עבודה מלא או חלקי. אולם, לא פעם חברות הביטוח יכולות להתנער מאחריות בשל סיבות כאלה ואחרות. לכן, הן עבור תביעת הביטוח הלאומי על מצב של אובדן כושר עבודה והן עבור תביעת חברות ביטוח פרטיות על אובדן כושר עבודה, כדאי לבחור בעורך דין אובדן כושר עבודה אשר מכיר את התחום היטב, על מנת שיסייע לכם בהגשת התביעה באופן האידאלי וישיג עבורכם את המקסימום.

הליך הגשת התביעה

הדבר הראשון שיש לעשות כאשר האדם נפגע או חלה הוא להודיע לחברת הביטוח אשר בה הוא מבוטח בפוליסת אובדן כושר עבודה או בפוליסת מחלות קשות. מרבית חברות הביטוח דורשות דיווח על הפגיעה עד 3 חודשים מיום הפגיעה. כמו כן, יש צורך להצטייד בהוכחות המעידות על מצבו הרפואי של הנפגע ועל חוסר היכולת שלו לעבוד באופן מלא או חלקי. הוכחות מעין אלה צריכות להיות אישורים רפואיים, בדיקות רפואיות ועוד. כמו כן, יש לצרף אישורי שכר הכוללים 12 תלושי שכר אחרונים של האדם וטופס 106. מכיוון שחברות הביטוח ידועות כסרבניות בתחום של תביעות אובדן כושר עבודה, הרי שאין ספק שחשוב להיעזר בעו"ד מומחה בתביעות אובדן כושר עבודה עבור ייצוג וליווי בתהליך זה.

תביעה בגין אובדן כושר עבודה
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here