- פרסומת -

מהן תאונות פגע וברח?

תאונות פגע וברח הן מצב חמור אשר הפוגע בתאונת דרכים בכביש בורח ממקום התאונה, מצב לא נעים ומורכב מבחינת החוק, מבחינת האשמים ומבחינת הקורבנות.

כאשר מתרחשות תאונות פגע וברח, הנהג שפוגע בקורבן, נעלם מהמקום. זאת אומרת, הנהג האשם בורח ומשאיר אחריו את הנפגע. תאונות פגע וברח יכולות להתחרש באופנים רבים. כמו כן, גודל וחומרת הנזק משתנים מתאונה לתאונה.

תאונות פגע וברח יכולות לגבות חיים אך הן יכולות להסתכם גם בפגיעה ברכוש בלבד. כמובן שלתוצאה של תאונות פגע וברח יש חשיבות ומשמעות רבה באופן בו תופסים את הנהג האשם הן מבחינה מוסרית והן מבחינת החוק.

מדוע תאונות פגע וברח מתרחשות?

הסיבה שמתרחשות תאונות פגע וברח די ברורה. כאשר מתרחשת תאונה, הנהג האשם חש הרבה פעמים בהלה, ייתכן מאד שבהלה ופחד מפני התאונה עצמה, דבר העלול לגרום לנהג לברוח מהמקום מתוך אינסטינקט בסיסי ביותר.

יתכנו מצבים אחרים, בהם הנהג יודע שמידת האשמה שלו אינה מקרית. למשל, נהגים שנהגו בשכרות ולאחר ביצוע תאונות פגע וברח, יודעים את היחס החמור של החוק כלפיהם, מודעים לעוצמת הנזק שאולי נגרם בגללם ויודעים שהם עשויים לגמור את הסיפור מאחורי הסורגים.

במצבים אחרים, נהגים שביצעו תאונות פגע וברח לא חשים פחד מפני ההשלכות אלא במודע מחליטים להסיר אחריות מעל עצמם ולהעלם מהמקום. בין כך ובין כך, מדובר במצב מורכב מבחינה משפטית ומוסרית.

שימוש בסיוע של עורך דין במצבים של תאונות פגע וברח

לעיתים ישנן נסיבות מקלות שיכולות להפחית מהחמורה של הענישה לנהגים שבצעו תאונות פגע וברח. כך, הרבה פעמים ישנו תהליך של חרטה בה מבצע התאונה חש חרטה ובוחר להסגיר את עצמו.

ישנן כמובן נסיבות מקלות נוספות ובכדי להציג אותם נכון בבית המשפט, יש לבוא עם ייצוג מתאים של עורך דין. הענישה לנהגי פגע וברח יכולה להיות מכבידה ביותר וחשוב לבוא מוכנים.

עורך דין המיועד לקורבנות הנפגעים

לצד הנהג, מעורבים במקרה של תאונות פגע וברח גם קורבנות שעשויים להיות אומללים ביותר.

גם עבורם חשוב שיהיה ייצוג הולם בבית המשפט. עורך דין מתאים יוכל לסייע להם להביא את המשפט להכרעה צודקת ולהציג מול השופט את הסיפור מהצד שלהם.

תאונות פגע וברח
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here