- פרסומת -

מהי פקודת הנזיקין?

פקודה זו כוללת בתוכה את כל הנושאים הנוגעים לפגיעות נזיקין. בין היתר נכללות בפקודה זו התייחסות אל הפרות חובה חקוקה, שאלת אשם תורם, התיישנות בנזיקין, מטרת פיצויי הניזוק, חובת הקטנת הנזק, חסינות המדינה, חסינות הרשות השופטת, נזק ראייתי ועוד.

האם ישנה התיישנות על תביעת נזיקין?

‫באופן כללי חלות על תביעות בדיני נזיקין התיישנות של שבע שנים. יחד עם זאת, ישנם בחוק לא מעט סעיפים המאריכים את תקופת ההתיישנות. בחוק חוזה הביטוח למשל ישנה התיישנות של שלוש שנים, וזאת תחת הגבלות מסוימות.‬

רשלנות רפואית בדיני נזיקין: מי רשאי לתבוע במקרה של אדם מת?

במידה ואדם נפטר כתוצאה מרשלנות רפואית יורשיו על פי צו הירושה רשאים להגיש תביעה על שמו. בנוסף, קובע החוק החוק כי כל מי שתלוי לפרנסתו בנפטר רשאי להגיש תביעה בשם תביעת תלויים.

מהו המחיר עבור הגשת תביעה לפיצוי על נזקי גוף?

במידה ואדם מעוניין להגיש תביעה על פיצוי לנזקי גוף עליו לשלם אגרת בית משפט על סך 652 ש"ח בבית משפט השלום ואגרה של 1,110 ש"ח בבית המשפט המחוזי. גם במקרים כאלה מומלץ להתייעץ עם עורך דין על מנת לפעול בצורה נכונה.

כיצד מתמודדים עם פציעה של ילד בגן?

יש להבחין בין פציעה הנערכת כתוצאה ממקרה של נפילה ממתקן משחקים, בה ניתן לתבוע את חברת הביטוח על פי הפוליסה האישית, לבין מקרים של רשלנות מצד צוות הגננות או המדריכים בגן – בהם נערכת תביעה נזיקית מלאה.

שאלות ותשובות דיני נזיקין
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here