- פרסומת -

ניתוחים פלסטיים הינם ניתוחים כירורגיים לא הכרחיים הנעשים מסיבות אסתטיות במטרה לשנות מראה של איבר מסוים בגוף. ישנם סוגים רבים של ניתוחים, מניתוחי הגדלת חזה, דרך שאיבת שמן ועד הזרקות בוטוקס להחלקת קמטי פנים. ברמת העיקרון, ניתן לסווג את הניתוחים הפלסטיים לפי האזור בגוף בו הם מבוצעים:

  • ניתוח פלסטי באזור הפנים
  • ניתוח פלסטי באזור החזה
  • ניתוח פלסטי באזור הבטן
  • ניתוח פלסטי באזור האגן
  • ניתוח פלסטי באזור הגפיים

הניתוחים מבוצעים בהרדמה מלאה או חלקית וטומנים בחובם תופעות לוואי אפשריות וסיכונים שונים. כמו כן, תתכן אכזבה מסוימת בעקבות השינוי הפיזי. מפגשים מקדימים עם הרופא המנתח למטרת תאום ציפיות עשויים למנוע עוגמת נפש ( מומל לעשות זאת בכל סוגי הניתוחים כמו למשל ניתוח אף, הגדלת חזה ) אף על פי כן, במקרים ספציפיים, תוצאות הניתוח לא רק שאינן משביעות רצון אלא אף הסבו נזק רציני למטופל: מראה לא אסתטי בצורה קיצונית (הרבה יותר מהמראה ההתחלתי), נזק בלתי הפיך (רפואי או אסתטי), בעיות רפואיות שנוצרו בעקבות הניתוח ובמקרים קיצוניים, אפילו מוות.

תביעה בגין רשלנות בניתוח היא בדרך כלל השלב הבא. לשם הגשתה יש להשיג חוות דעת מפורטת של פלסטיקאי מומחה בנוגע לרשלנות הרופא המטפל/המרדים ולנזקים שנגרמו למטופל כתוצאה מכך. את חוות הדעת יש לצרף לכל המסמכים הרפואיים הקשורים לניתוח ולהביאם לעורך דין רשלנות רפואית.

חשוב לדעת כי לא כל ניתוח קוסמטי שכשל- מהווה אוטומטית עילה לתביעה משפטית. קיימת עילה לתביעה שסיכויי פיצויים בצידה, באחד משני המקרים הבאים: א. כאשר הייתה רשלנות בטיפול- אם רופא העניק את הטיפול הטוב ביותר שיכול היה להעניק ובכל זאת גרם נזק לתובע – אין זו רשלנות. רשלנות רפואית היא טעות שנובעת ממעשה או מחדל שיש בהם משום סטייה מההתנהגות הסבירה, בהתאם למבחן הרופא הסביר ובהתאם לידע הרפואי העדכני הקיים באותה העת בעולם הרפואה. ב. ניתוח/טיפול רפואי בלי מתן הסבר מוקדם למטופל על כל הסיכונים הקיימים ותופעות הלוואי שייתכנו בעקבותו הוא רשלנות. גם אם הרופא לא התרשל, אפשר לתבוע אותו בגין רשלנות רפואית, אם לא הסביר לחולה את הסיכונים הקיימים בהליך הרפואי שהוא עתיד לעבור, או בחלופות הקיימות להליך זה. החתמת הפציינט על טופס הסכמה לניתוח שבו מצוינים הסיכונים והחלופות אינו מספיק ועל הרופא למסור את המידע בעל פה ובבהירות. אם לא הצליח הרופא להוכיח שאכן עשה כן- סיכויי הזכייה בתביעה גבוהים.

רשלנות רפואית בניתוחים פלסטיים
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here