רישום פלילי - איך זה משפיע ואיך ניתן להימנע ממנו
קרדיט pixabay
- פרסומת -

פתיחת תיק במשטרה, בין אם מדובר בתיק בו קיימת הרשעה פלילית ובין אם תיק שנסגר מחוסר ראיות או חוסר עניין לציבור גוררת אחריה רישום פלילי או רישום משטרתי. כך, למשך תקופה לא קצרה אותו אדם נושא עימו את ההשלכות למקרה, גם אם שילם כבר בעונש על כך ואפילו גם אם המסקנה בסופו של דבר הייתה לסגור את התיק. עם זאת, רישום פלילי אינו מזדנב אחרי בעליו לכל החיים. בסופו של דבר ישנה תקופת התיישנות ולאחר מכן מחיקה. כמובן שעדיף להימנע בכלל מכך שיהיה רישום פלילי. הדבר ניתן בעזרת עורך דין פלילי.

סוגים של מרשם פלילי

מרשם פלילי כולל למעשה שני סוגים של רישומיהם. האחד הוא רישום הרשעות: רישום של הרשעות ועונשים שקיבל אדם מבית המשפט. השני הוא מרשם פלילי הכולל גם רישום של תיקים סגורים, בין אם מחוסר ראיות ובין אם מחוסר עניין לציבור וגם רישום של תיקים שנמצאים כעת בבירור.

כיצד רישום פלילי יכול להשפיע על חיי אדם בהמשך

לא מעט אזרחים אשר להם רישום פלילי מאחד הסוגים שצוינו מנסים להדחיק את העובדה שיש להם רישום פלילי, לנסות לשכוח מהעניין ולצאת לדרך חדשה. הם מעדיפים לחכות עד לרגע בו תגיע התיישנות רישום פלילי או מחיקת רישום פלילי באופן טבעי כפי שאמור לקרות על פי חוק, כשהמועד להגעת שני אלה תלוי בסוג העבירה. עם זאת, הרישום הפלילי יכול לסגור לא מעט דלתות ולכן פניה אל משרד עורך דין פלילי עוד קודם לכן על מנת להקדים את מחיקת הרישום הפלילי היא משמעותית ותתרום רבות לחיי אותו אדם. ישנם לא מעט מקומות עבודה שדורשים תעודת יושר מהמשטרה, משמעה של תעודת  יושר הוא תדפיס מהמשטרה שלאותו אדם אין כלל רישום פלילי, כולל תיקים סגורים. גם רישיון לנשק תלוי בכך. לכן, מומלץ מאוד לחפש משרד עורך דין שהתמחותו היא תחום הפלילים ובעזרתו להביא למחיקת הרישום הפלילי עוד לפני המועד שנקבע על פי חוק.

איך ניתן לבצע מחיקת רישום פלילי?

מחיקת רישום פלילי ניתן לבצע מוקדם יותר מהנקבע על פי חוק בחלק מהמקרים וזאת בעזרת עורך דין פלילי מנוסה בתחום. אחד המצבים הוא מחיקת רישום תיק שנסגר מחוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. מחיקה בעזרת עורך דין שלו הכלים והניסיון ניתנת גם במקרה של רישום משטרתי, רישום המעיד על כך שאותו אדם נחקר במשטרה מסיבה כלשהי. ניתן להגיש בקשה למחיקת הרישום המשטרתי מחוסר עניין לציבור או חוסר ראיות. ישנם מצבים נוספים בהם ניתן למחוק את הרישום הפלילי בעזרת פניית עורך דין פלילי מנוסה, למשל עבירה שנעשתה על ידי קטין שכל חייו לפניו והרישום הפלילי עשוי להשפיע משמעותית על שנים קריטיות בחייו.

רישום פלילי – איך זה משפיע ואיך ניתן להימנע ממנו
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here