צו רישוי עסקים – למה הוא נועד?

צו רישוי עסקים – למה הוא נועד?
קרדיט תמונה FREEPIK

כאשר מדובר על סוגי העסקים אשר חייבים להוציא רישיון אל העסקים שלהם ניתן לומר שהם צריכים את מה שנקרא "צו רישוי לעסקים", אשר נקרא "תשע"ג-2013" . כל אדם אשר יתקל לראשונה בצו הזה מאוד יופתע לגלות שלמעשה הוא מונה ממש קצת שמות של עסקים כמו, "בית מרקחת",  ו"מספרה" ורובו מתייחס אל רשימה של פעולות וחומרים, וכדומה. הגדרות האלה הן קרקע פורייה בשביל הרבה מאוד מחלוקות משפטיות, בעיקר בשאלות על פעילויות מסוימת שאכן עונות על ההגדרות של פריטי רישוי כאלה או אחרים. חלק מהעסקים חייבים להוציא את רישיון העסק לכמה פריטי רישוי, בעיקר כשהם מבצעים כמה פעולות אשר מתאימות אל מספר הפריטים השונים בצו. אפילו שלרשות הרישוי יש את הסמכות לדרוש את זה, במצב כזה יש מקום גדול לפרשנויות משפטיות שיקלו עם העסק ותפטור אותו מהוצאה של פריט רישוי שהוא מיותר.

מהי המטרה של הצו לרישוי עסקים?

המטרה בגדול היא להבטיח שהמקום באמת ראוי לתת שירות וכל מי שבא אל המקום יכול ליהנות ממנו מהמון תנאים נאותים, כמו תנאים של תברואה אשר צריכים להיות תקינים והיגייניים או כשמדובר על מערכת כיבוי האש אשר צריכה להיות אמינה ושתספק הגנה בשעת הצורך. כמובן שכל עסק שונה מהשני, ובגלל זה יש קריטריונים שונים בהתאמה מלאה אל השירות אשר ניתן. כאשר מתמקדים בעסקים של המזון ניתן לומר שקיימות סכנות אשר גובלות בתנאים מאוד חפירים ויש אפילו כאלה אשר לא ראויים לציבור. בעזרת פיקוח במקום יתקיימו בין השאר גם בדיקות אשר תאפשר מכירה של מזון בלי חשש לשום פגיעה. כמו כן יימנעו הרבה מאוד סיכונים מחומרים של הדברה או חומרים אחרים שהם מסוכנים אשר עלולים לבוא במגע ישיר עם המזון. יצירה של סביבה בטוחה בעסק ובסביבה שלו ומניעת מפגעים ומטרדים שונים אשר במקרה קיימים, ושיש צורך להסירם.

שורה תחתונה

יחד עם האמור, חשוב לציין כי ישנם עסקים מסוימים נדרשים גם לאבטח מפני מקרים של שוד, פריצות או כל מוקדי פורענויות אחרות. חשוב מאוד להבין שמאחורי כל אלה עומדת כוונות מאוד טובות, וכי המטרה של הרשויות היא כמובן לקדם את העסקים. הסיוע לעסקים הוא מאוד רווחי אל שני הצדדים. אם תיקחו לדוגמה את כל התחשיבים של הרשויות בכל הנוגע אל הארנונה אשר נכנסת אל העסקים, אתם תמצאו שעל כל שקל אשר העירייה מקבלת מגל הארנונה של המגורים, היא מוציאה שקל נקודה שתיים יותר על כלל התושבים, ולעומת זאת על כל שקל אשר העירייה מקבלת מתוך כלל הארנונה של כל העסקים אשר משויכים אל העירייה המדוברת, היא מוציאה כאפס נקודה שמונה יותר על התושבים, וככה נוצר האיזון. לעוד פרטים נוספים וקבלת מידע איכותי למדו עוד אודות צו רישוי עסקים באתר מערכת דַּעתַּ'חוֹק   .

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם
על רקע הקשיים הכלכליים, קרפור הפסיקה לשלם לספקים
ג.ל. טכנולוגיות תובעת מקרפור (קבוצת אלקטרה צריכה) כ-52 מיליון שקל,...
למה חברת הייטק חייבת עורך דין מצטיין?
חברת הייטק עשויה להיות מקור לגאווה, סיפוק אדיר ורווחים כספיים...
עו"ד אתי חסיד: תגן על הזכויות שלכם ותילחם בשבילכם
עורך דין הטרדה מינית הטרדה מינית הינה מושג כללי והיא מתייחסת...
צדק לכל אזרח
המשפט הפלילי הוא תחום משפט חיוני שמטרתו להגן על החברה...
לאיזה פיצויים זכאים נפגעי גזזת?
שנות ה-50 התאפיינו בעלייה מאסיבית של יהודים מכל העולם לארץ...
כל התשובות לגבי דרכון רומני
אם אתה אזרח רומני המתגורר בישראל וברצונך להגיש בקשה לדרכון...
כל מה שצריך לדעת על אזרחות גרמנית
לא מעט תושבים ישראליים חושבים על קבלת אזרחות גרמנית אך...
מהי ויזה הומניטרית שמאפשרת לשהות בארץ?
משרד הפנים מוסמך להנפיק אשרות ורישיונות שהייה בישראל בהתאם לחוק...
טוען רבני - משמורת משותפת
רבים פונים אל הטוען הרבני על מנת שישיג עבורם את...
צו רישוי עסקים - למה הוא נועד?
כאשר מדובר על סוגי העסקים אשר חייבים להוציא רישיון אל...
דילוג לתוכן