פסק דין: רוקח יפצה חקלאי על כך שהאשים אותו שהריסוסים שהוא מבצע בשדות גורמים למחלות
- פרסומת -

בית המשפט השלום בנתניה חייב לאחרונה רוקח ואישתו לפצות חקלאי הגר בסמוך עליהם בגין פרסומים שביצעו בגן הילדים של המושב אשר מאשימים את אותו חקלאי שהריסוסים שהוא מבצע פוגעים בילדי המושב וגורמים למחלות קשות.

החקלאי הגיש תביעת לשון הרע באמצעות עו"ד רועי שעיה ממשרד עו"ד ר.שעיה ושות' כנגד הרוקח ואישתו עקב כך שהם שלחו 2 מיילים להורי הילדים באשכול הגנים במסגרתם  האשימו את החקלאי כי הריסוסים שהוא מבצע בשדות המושב גורמים למחלות רבות לרבות מחלות כלי דם וסרטן וביקשו משאר הורי הילדים בגן להיאבק כנגד הריסוסים בטענה כי המועצה לא מונעת את הריסוסים מסיבות כלכליות.

בהגנתם טענו החקלאי ואשתו כי הפרסומים היו ללא זהות החקלאי וכן כי יש מחקרים רבים המראים כי ריסוסים אכן גורמים למחלות רבות וקשות.

לאחר ששמע את עדי הצדדים בהליך, בית המשפט בפסק דינו קבע כי הנתבעים ביצעו פרסומי לשון הרע מבלי לבדוק את אמיתות פרסומיהם קודם לכן שכן החקלאי הציע להם מספר פעמים להגיע למשק שלו ולראות היטב במה הוא מרסס כדי להרגיע אותם שאין בריסוסיו סכנה, אך הנתבעים לא הסכימו לבוא ולראות, בנוסף נמצא כי בעקבות תלונות של הנתבעים למשרד להגנת הסביבה, הגיעו פקחים של הסיירת הירוקה אל התובע ובדקו את נושא הריסוסים ואת מרחק הריסוס מהבתים ביישוב ומצאו אותו תקין וכך גם הם דיווחו לנתבעים.

בנוסף נמצא כי עדות הרוקח הייתה לא אמינה ואשר הוא באופן אישי החליט להשמיץ את החקלאי במטרה לגרום לו לאבד שטחי גידול במושב.

לאור כך חויבו  הנתבעים לפצות את התובע בעשרות אלפי ₪ וכן חויבו הנתבעים בהוצאות משפט ושכר טרחת עו"ד.

 

פסק דין: רוקח יפצה חקלאי על כך שהאשים אותו שהריסוסים שהוא מבצע בשדות גורמים למחלות
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here