פירוק שיתוף – מה זה אומר?
קרדיט freepik
- פרסומת -

בערך בגיל שלושים רובנו כבר נמצאים במערכת זוגיות של נישואים. בהתחלה הכל ורוד ואנו בטוחים כי נישאר שלושים וארבעים זה עם בני הזוג שלנו ונחיה איתם עד המוות. אך אז מתחילים החיים ואנו מגלים כי יש הרבה מאוד בעיות וקשיים בזוגיות שלנו. פתאום אנו מתעוררים מהחלום ומבינים כי אין הרבה ברירה אלא להתגרש. כך הנושא של פירוש שיתוף צבר תאוצה בשנים האחרונות ויותר ויותר זוגות מחליטים לבחור בדרך זו. אז עוד לפני שנדבר על מזונות אישה או על הפרטים של ההסכם אנו חייבים לציין כי הפירוק יכול להיות מאוד מורכב וקשה ולהשפיע עלינו רבות. עליכם להבין כי הפירוק הוא הליך משפטי לכל דבר ועניין ולא כדאי לזלזל בו אם אתם רוצים להבטיח את כל הזכויות שלכם שמגיעות לכם בהליך המשפטי של הפירוק.

האם כדאי לי לחתום על הסכם ממון לפני החתונה?

אחת השאלות החשובות ביותר אשר משפיעה מאוד על הנושא של פירוק שיתוף היא השאלה מה עושים עם הרכוש שכל צד מביא לנישואין. אפשר לראות כי פעמים רבות יש צד אחד עשיר וצד שני יותר עני ואז עולה השאלה האם לחתום על הסכם ממון או לא? אם כן אין ספק כי יש טעם לפגם בהסכם ממון וזאת מכיוון שזה התחלה לא טובה לנישואין שלנו. העובדה כי הצד השני לא סמוך עלינו יכולה להיות לא נעימה ולהשפיע עלינו רבות. כמובן שמנגד צריך לזכור כי יש הרבה מאוד זוגות שמתגרשים ולכן יש היגיון בהסכם ממון ובסופו של יום נראה כי אין ברירה אלא לחתום על ההסכם.

האם אפשר לעשות הסכם ממון לבד ללא עורך דין?

עליכם להבין כי הסכם ממון הוא מסמך משפטי לכל דבר ועניין והוא בסופו של דבר במקרה של גירושין או פירוק שיתוף ישפיע בצורה עצומה על מה שקורה אתכם או עם בן או בת הזוג שלכם.  עקב החשיבות העצומה של הסכם ממון והעובדה כי הוא משפיע אחר כך מאוד על חייכם לא כדאי לכם לחתום על הסכם ממון ללא סיוע צמוד של עורך דין. על העורך דין לנסח את ההסכם לפי המאפיינים הייחודים שלכם והוא אשר ינסח את ההסכם ולכן יש חשיבות גדולה לשאלה עד כמה העורך דין טוב והאם אפשר לסמוך עליו שינסח הסכם איכותי וטוב.

מה זה אומר ידועים בציבור?

עליכם לדעת כי בכדי לחלוק ברכוש לא חייבים להתחתן ויש את המושג הנקרא ידועים בציבור. ידועים אלו הם אנשים אשר חיים ביחד שנים רבות אפילו שהם לא התחתנו מעולם בצורה מסודרת. ידועים בציבור אשר מתגרשים חווים פירוק שיתוף בדיוק כמו זוג נשוי והמצב המשפטי שלהם דומה מאוד לאנשים אשר התחתנו ברבנות. לכן גם ידועים בציבור אשר יש להם רכוש רב צריכים לחתום על הסכם ממון וצריכים להסדיר את היחסים המשפטיים שלהם עם עורך דין אשר יסייע להם לצלוח את התקופה הקשה הזאת ועל כך אתם חייבים לתת את הדעת. אל תזלזלו בהגדרה המשפטית של ידועים בציבור מכיוון שיש לה השפעה גדולה עליכם ועל הזוגיות שלכם.

פירוק שיתוף – מה זה אומר?
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here