עת לדאוג לזכויות העובדים
- פרסומת -

עובדים הם חלק בלתי נפרד מהחברה. יותר מכך, עובדים טובים הם נכס של ממש, ולכן חשוב לשמור על בריאותם ועל זכויותיהם. אם אתם כמנהלים מעסיקים עובדים, עליכם להכיר בכל זכויותיהם. כך תוכלו להבטיח את הישארותם בחברה ולהימנע מקנסות מיותרים. אז אם שכחתם כמה נהלים הקשורים להעסקת עובדים, זה הזמן להיזכר בהם.

הדינים המגנים על זכויות העובד

דיני עבודה כוללים תחומים שונים המתקשרים לזכויותיו של העובד. במקרה של הפרת זכויות או אפליה, רשאי העובד לשכור עורך דין ולתבוע את מעסיקו. כך למשל, אם המעביד מנצל את מעמדו כדי להתעמר בעובד – בין אם מדובר בהתנכלות או בהטרדה מינית – הוא צפוי לקנסות ולתשלומי פיצויים.

מאבדים את כושר העבודה

אחד הנושאים המתסכלים ביותר שעמם נאלץ להתמודד העובד הוא אובדן כושר העבודה שלו עקב מחלה או תאונה. אובדן כושר עבודה מתרחש במצבים שונים:

  • פגיעה חמורה אשר אינה מאפשרת לעובד לעבוד באף עבודה.
  • פגיעה שבעקבותיה האדם אינו יכול לעבוד בעבודה משתלמת בהתאם להשכלתו או הכשרתו.
  • אדם שכושר העבודה שלו נפגע בעקבות הפציעה (הוא אמנם מסוגל לעבוד, אך לא כמקודם).
  • לעתים מדובר באובדן כושר עבודה זמני ובמקרים אחרים האובדן מתרחש לצמיתות.

משלמים עבור דמי ההבראה

במקור, שימשו דמי הבראה לשהייה בבית ההבראה, ומכאן שמם. בעבר העובד היה צריך להציג קבלה כהוכחה על כך ששהה בבית ההבראה לצורך החלמה ומנוחה מהעבודה האינטנסיבית. בימינו, לא נוהגים לצאת לבית נופש מסוג זה, אך על המעסיק לשלם את כספי ההבראה לכל עובד אשר השלים את שנתו הראשונה בחברה.

חוסכים לעת זקנה

צו הרחבה לפנסיה הוא חוק אשר קובע כי כל עובד שכיר זכאי לקבל דמי פנסיה. במסגרת הצו זכאים להפריש לפנסיה עובדים שגילם מעל 21 ועובדות מגיל 20. כמו כן, החוק קובע כי אם לעובד נפתחה קרן פנסיה ממקום עבודה קודם, הוא רשאי להפריש אליה, ואם מדובר בקרן פנסיה חדשה, הרי שיש להתחיל להפקיד לתוכה כספים בתום ששת החודשים הראשונים לעבודתו בחברה.

כל הדינים בכתב עת אחד

כתב העת אוטוריטה הוא כתב עת דיגיטלי המיועד לכל מנהל אשר יש לו עסק בישראל. באמצעות מאגר המידע המפורט והמאורגן יכול כל בעל עסק להתעדכן בדיני העבודה באופן מרוכז מבלי לבזבז את זמנם היקר.

עת לדאוג לזכויות העובדים
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here