עורך דין מיסים
קרדיט pixabay
- פרסומת -

תשלום המיסים הינו בגדר חובה אשר חלה על כל אזרח החי במדינה. מאחר ותחום המיסים מתפרש על אספקטים נרחבים חשוב לעמוד על מספר עובדות.

ראשית כל, מי הוא עורך דין מיסים?

כאמור, עורך דין מיסים מתעסק בשלל תחומים שמתכנסים כולם תחת הגדרת ה"מס" ; מס הכנסה, מס ערך מוסף, מס רכישה, מס שבח, מס מכס וכן הלאה. ניתן אפוא להבחין כי ישנם סוגי מיסים שונים אשר משלם האזרח, אשר במקרים מסוימים מגיעים לו כהחזר. לצורך גילוי מקרים אלו חשוב להיוועץ בעורך דין לענייני מיסים אשר יעזור ללקוח להשיב בחזרה את המיסים אשר שולמו ביתר או לחילופין להימנע מתשלום מיסים בעתיד.

עורך דין למיסים יטפל במספר נושאים שונים בתחומי המיסים:

  • תיאומי מס והחזרי מס לשכירים – ישנם החזרי מס אשר מגיעים לעובדים שכירים, עקב תשלומי מיסים שיורדים להם במהלך עבודתם. יש לשים דגש על מקרים אלו כאשר מדובר במקרים בהם עבר בשנה שוטפת אצל מספר מעסיקים או שלא הוכרו לו נקודות זיכוי במיוחד אם מדובר במקרים בהם עבד בשנה שוטפת אצל כמה מעסיקים או שלא הוכרו לו נקודות זיכוי וכו’.
  • פטורים ממס ערך מוסף – כאשר ישנן עסקאות שונות שבהן יש פטור מתשלום מע”מ כמו לדוגמא: השכרה למגורים לתקופה של שנה, הפקדת כספים מעוסק במוסד כספי, מתן הלוואה מעוסק למוסד כספי, מכירת מוצרים ועוד.
  • מס שבח ומס רכישה – מכירה או רכישת דירה טומנת בחובה לא מעט מיסים יוצאי דופן. במקרים כאלה עורך דין המיסים יעזור למשלם המס להימנע מתשלומים אלה, או לחילופין להפחית מיסים אלו.
  • מס הכנסה – לעיתים פקיד השומה לא מקבל את השומה שהציג לו הנישום (מי שחייב במס) ולשם כך יש להיוועץ עם עורך דין מיסים על מנת להימנע מהגעה לכתלי בית המשפט.

אז מדוע ישנה חשיבות גדולה לכך שיהיה לנו עורך דין למיסים?

מאחר וכל אחד נתקל בחייו בתיאומי מס בין מספר עבודות, פטורים ממס ערך מוסף, מס שבח ומס רכישה, חשוב להתייעץ עם איש מקצוע על מנת למנוע תשלומי מיסים מיותרים ובמקרה הטוב אף להפחית את התשלום.
עו"ד ליאב מלמד נותן מענה לכל סוגי האוכלוסיה מעסקים קטנים עד תאגידים ובין היתר מתמחה בייעוץ בתחום המיסוי, לרבות מס הכנסה, מס ערך מוסף, מיסוי מקרקעין, מיסוי יבוא וקניה, מסיי חברות ועוד. אנו כאן לרשותך לכל שאלה ובכל בעיה בה אתה נתקל, וזאת על מנת שתוכל להיות בטוח כי אתה משלם אך ורק מה שמתבקש ממך ותו לא.

 

עורך דין מיסים
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here