נהיגה בשכרות

נהיגה בשכרות
Credit: Pixabay.com

המחוקק רואה בחומרה רבה נהגים הנתפסים נוהגים בכבישי הארץ כאשר בדמם מצויה כמות רוויה של אלכוהול מעל המותר על פי החוק. כאשר העונש המינימאלי למי שנתפס נוהג בגילופין הוא עד שנתיים של פסילת רישיון נהיגה. בדרך כלל במצב זה רצוי מאד להיות מיוצגים על ידי עורך דין נהיגה בשכרות שמתוקף תפקידו כעורך דין לדיני תעבורה ינהל משא ומתן עם רשויות החוק בכדי להפחית את עבירת התנועה התלויה ועומדת כנגד אדם הנתפס נוהג בשכרות כאשר המטרה היא להמיר את העבירה לנהיגה תחת השפעת אלכוהול, כאשר העונש המינימאלי בעבירת תנועה זו הוא פסילת רישיון נהיגה למשך שלושה חודשים.

לנהוג ללא רישיון

לכאורה יודע כל בר דעת שבכדי לנהוג על רכב צריך לעבור מספר שלבים עד לקבלת רישיון הנהיגה כגון: לקיחת מספר שיעורי למידה מינימליים, לעבור בדיקות רפואיות הכרחיות, לבצע מבחן תאוריה, לבצע טסט אשר אלו בסיכומו של דבר מהווים גושפנקא כי האדם שעבר כל אלו בהצלחה יכול לקבל רישיון נהיגה כחוק. אך יחד עם זאת ישנם את אלו שמסיבות אלו ואחרות נוהגים למרות זאת ללא רישיון נהיגה. בדרך כלל הסיבות לאותם אלו הנתפסים כאשר הם מבצעים נהיגה ללא רישיון נהיגה מתחלק לשלושה- הראשון הם אלו הנוהגים ללא רישיון נהיגה ושמעולם לא הוציאו רישיון נהיגה. הקבוצה השנייה היא של אותם אלו שפג תוקף רישיון הנהיגה שלהם  ומסיבה כזו או אחרת טרם חידשו את רישיון הנהיגה שלהם. הקבוצה השלישית הם אותם אלו אשר רישיון הנהיגה שלהם נשלל בעקבות עבירת תנועה אחרת אותה הם ביצעו. כמובן שאם נתפסו אותם נהגים ללא רישיון ברכב אשר לא בבעלותם יישא גם בעל הרכב בענישה משום שאיפשר נהיגה ברכבו ללא רישיון, אלא אם כן יוכיח כי נעשה הדבר שלא בידיעתו.

תאונות דרכים, האחריות גם בידי הולכי הרגל

מידי יום נפגעים ברחבי העולם מיליוני בני אדם מתאונות המתרחשות בין כלי רכב. נכון לשנת – 2021 עלו לכבישים כשלושה מיליון רכבים כאשר הנטייה הטבעית לחשוב שהנהג הישוב מאחורי ההגה הינו בעל רישיון נהיגה תקף ומצבו מאפשר לו נהיגה בטוחה ושהוא איננו תחת השפעה של גורמים העלולים לערפל את חושיו ולהשפיע על אופי נהיגתו. אך למרות כל זאת ישנם מצבים בהם גם שלא באשמת הנהג הוא עלול למצוא עצמו מעורב בסיטואציה בו הינו מעורב בתאונת דרכים, קל וחומר  כאשר מעורבים בתאונות הדרכים הולכי רגל. אז רואה זאת המחוקק בחומרה יתרה כאשר בתי המשפט לתעבורה פוסלים את רישיונות הנהיגה למשך תקופה ארוכה  ואף במקרים אחרים נשלחים הנהגים גם לרצות תקופות מאסר. עורך דין תאונות דרכים מומלץ שיוכל לתת ייצוג הולם מקצועי ואמין, והינו בעל ניסיון רב שנים בתחום דיני התעבורה הסבוכים, משום שלא תמיד זהו סוף פסוק באשר להרשעה על עבירת תנועה בה מעורבים הולכי רגל בתאונות הדרכים. ישנם מקרים בהם ניתן לזכות את הנהג מאשמה או להפחית באחריות לגרימת תאונת הדרכים. גם על הולכי הרגל מוטלת האחריות באשר לגרימת תאונת הדרכים והן לחצות את הכביש במעבר חצייה בקצב הליכה סביר, בקו ישר וללא התעכבות שלא לצורך.

סיכום דבר

המחוקק רואה בחומרה רבה עברייני תנועה  בין אם נוהגים במצב של שיכרות או ללא רישיון אשר עלולות בין השאר להביא למצב בו נגרמות תאונות דרכים בהם הנהג עלול לסכן את עצמו וכמובן את הסובבים אותו בין אם מדובר ברכבים שליד או בהולכי רגל. יחד עם זאת תפקידו של עורך דין תעבורה מומלץ הינו לייצג בצורה הטובה ביותר את בא כוחו ולנהל משא ומתן אשר יפחית את עבירת התנועה שעונשה עלול להיות מאסר על תנאי ושלילת רישיון לתקופה ארוכה של חודשים.

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם
נקלעתם לתאונת דרכים? חפשו ייצוג על ידי מומחה בתחום
בגלל הסבירות לפיצויים גבוהים, והחשיבות במתן פיצויים הולמים, על אחת...
להתמודד עם עבירות תעבורה חמורות- איך עושים את זה?
הנהיגה בכביש היא מורכבת, דורשת ריכוז רב וציות לחוקים רבים....
להתמודד עם עבירות תנועה בעזרת עו"ד תעבורה מנוסה
הצפיפות שרק הולכת ועולה בכבישים כמו גם חוסר סבלנות של...
נתפסתם נוהגים בשכרות? המאמר הבא בשבילכם
אומנם כולנו יודעים היטב שאסור לנהוג כאשר אנחנו תחת השפעת...
פנייה אל עורך דין תעבורה מוביל
מה עושים כאשר נשלל הרישיון? שלילת רישיון מתייחסת לביטול הזמני של...
עובד עירייה שנפגע בתאונת דרכים בצומת תובע מעל למיליון שקלים
תושב אשדוד בן 40, שנפגע בתאונת דרכים בעת שהמתין ברמזור,...
עורך דין לתעבורה
בשנים האחרונות אנחנו עדים יותר ויותר לעבירות קשות שמבצעים צעירים...
עו"ד תעבורה
כיצד ניתן לבחור עורך דין תעבורה בצורה נכונה
במידה וקיבלתם דוח תנועה או שלחילופין אתם סתם מחפשים להתייעץ...
עורך דין נהיגה בשכרות
נהיגה בשכרות
המחוקק רואה בחומרה רבה נהגים הנתפסים נוהגים בכבישי הארץ כאשר...
ייצוג מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים
ייצוג מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים
המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (מרב"ד) משמש כיחידת סמך של משרד...
דילוג לתוכן