מעצר לצרכי חקירה
קרדיט: FREEPIK
- פרסומת -

מעצר לצרכי חקירה המכונה "מעצר ימים", מעצם שמו של סוג מעצר זה הוא מגיע על מנתם למנוע נזקים שיכולים להיגרם לחקירה הפלילית, כמו למשל תאום גרסאות של מספר חשודים במעשה, שיבוש ראיות של החשוד בזירת האירוע ואפילו מקרים בהם החשוד יכול להשפיע על עדים אשר היו במקום ועדותם היא מכרעת להמשך ההליך הפלילי. לכן, ישנה למשטרה וליחידת החקירה האפשרות להפעיל שיקול דעת האם להכניס את החשוד למעצר שימנע את נזקים אלו.

כלומר, אין כאן עדיין ענישה, אלא רק המשטרה רוצה לשמור על החקירה הפלילית ולהוביל אותה בדרך הנכונה והטובה ביותר.

באם אדם חשוד בביצוע עבירה פלילית ונמצא במעצר ימים, הוא זקוק באופן מיידי לקבל את שירותיו של עורך דין פלילי שיוכל לדאוג גם למצב של שחרור בערבות של החשוד או לתת חלופה למעצר בתחנת המשטרה אל מעצר בית.

מעצר לצרכי חקירה השלכות 

אחד הדברים הקשים ביותר עבור אדם  נורמטיבי שנקלע להליך פלילי הוא עצם היותו נתון במעצר לצרכי חקירה. מיד החשוד נכנס להלם קשה מאוד, לא פעם המעצר משפיע לא רק על החשוד אלא גם על הסביבה הקרובה שלו. במקרה כזה חשוב מאוד לפנות אל עורך דין פלילי מומלץ שילווה אתכם בתהליך.

ברוב המקרים עצורים לא מצליחים לאסוף את עצמם ולהתמודד בצורה נכונה עם התהליך. הסיבה לכך היא מחבש לחצים שמופעל עליהם, גם מצד חוקרי המשטרה, בנוסף השלכות רבות ומחשבות על העתיד. 

החוקרים במשטרה עושים שימוש בהמון טכניקות בכדי להוציא כמה שיותר מידע מהחשוד, הם מובילים אותו באזיקים גם במקומות שאין בכל צורך, מפרסמים את תמונתו בתקשורת, מבצעים חיפוש בביתו גם שידוע היטב שלא ימצאו ראיות המחזקות את החשדות נגדו, הכל במטרה לערער את בטחונו ולתת לו את התחושה שבאותו הרגע שהוא ימסור את המידע או יודה באשמה, כל התהליך הזה יגמר. אך לא כך הדבר! מאותו הרגע בו הודה החשוד באשמה או מספר פרטים שיכולים להוביל להעמדתו לדין התהליך רק מתחיל! כאן הוא עלול לקבל עונש מאסר בפועל. לכן, בשום אופן אין להתמודד לבד עם כל הלחצים הקיצוניים הללו ויש לפנות לייצור ראוי של סנגור מומלץ מהשורה הראשונה.

חקירה ואובן השליטה

התחושות בתהליך החקירה הן קשות מאוד, החקירה ועם הכליאה מובילות לתחושות של אובדן שליטה, חוסר יכולת לשלוט בכל מה שקורה לעצור והידרדרות נפשית קשה מאוד להתמודד עם הליך פלילי שנחשב להליך מאוד קשה במיוחד עבור אדם נורמטיבי.

המטרה של ייצוג משפטי

המטרה של ייצוג על ידי עורך דין פלילי במצב כזה של חקירה היא פשוטה מאוד, עורך הדין נמצא במקום להסביר לחשוד את התמונה ולהכין אותו לכל מה שהולך להתרחש, להסביר לחשוד שכל מה שקורה סביבו נועד להגיע לנקודה אחת והיא השגת ראיות משמעותיות שיכולות להוביל את התיק להמשך ולהעמדת החשוד לדין או למצוא חשודים נוספים אשר מהווים חלק מאותה עבירה פלילית. עורך דין בהליך פלילי הוא העוגן של החשוד, הוא נמצא שם לטובתו ובמקרים כאלו הוא הקשר למציאות, הוא זה שמכווין לחקירה וידאג למצות את הזכויות של החשוד. אל תתמודדו עם תיק פלילי בלי ליווי של סנגור מקצועי.

מעצר לצרכי חקירה
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here