קרדיט תמונה FREEPIK
- פרסומת -

הסכם ממון הוא הסכם שתפקידו להסדיר את הצורה בה תחולק הרכוש בין בני הזוג במקרה של סיום מערכת היחסים ביניהם וכמו גם, קובע את השיתוף הכלכלי החדש בין השניים. יחד עם האמור, חשוב לציין כי מדובר על הסכם שמטרתו העיקרית הינה להפריד בין הנכסים השיתופיים שצברו השניים יחד עם חלוף השנים, במטרה לקבוע זכויות חדשות באותם נכסים בהתאם לרצונות האישיים של בני הזוג והנסיבות שלהם. כמו כן, חשוב לציין כי בניגוד לדעה הרווחת אשר נוטה להצביע על העובדה כי לא מדובר על הסכם רציני מדי שניתן לעבור עליו באופן עצמאי, ניכר כי המציאות משדרת מצב אחר לחלוטין. הסכם ממון הוא הסכם משמעותי ויש להכיר אותו לעומק ועל כן, במטרה לעשות לכם סדר סביב הנושא, ריכזנו עבורכם במאמר הבא את כל הנתונים החשובים שצריך לקחת בחשבון.

החשיבות מאחורי עריכת הסכם ממון

חוק יחסי ממון בין בני זוג במדינת ישראל קובע את הלכת השיתופית אשר מגדירה באופן ישיר כי כל רכוש שצברו בני הזוג במהלך השנים ייחשב בתור רכוש משותף, רכוש שיש לחלק במקרה של גירושין. חשוב לציין כי מדובר על הסכם שחל גם במקרים בהם רכוש מסוים רשום בצורה בלעדית על שמו של אחד מבני הזוג במערכת היחסים. בעזרת הסכם ממון יוכלו בני הזוג להתנות על החוק במטרה להסדיר את האופן בו יחולק הרכוש ביניהם, בדרך כזו השונה מהסטנדרט בחוק. על כן, יש לציין כי מדובר על חוק משמעותי, במיוחד לאור העובדה כי בכוחו לבצע תיאום ציפיות בין שני הצדדים במערכת היחסים במטרה ליצור וודאות משפטית סביב כל הסובב לעתיד הכלכלי שלהם וכמו גם, מאפשר להיערך למקרים אשר עשויים להתפתח בעתיד ולקבוע פתרונות עבורם מבעוד מועד. כך למעשה, במקרה של גירושין יוכלו בני הזוג להיעזר בהסכם הממון במטרה להקל על ההליך ולמנוע חלוקות ארוכות ומורכבות.

כיצד עורכים הסכם ממון?

כאשר אנו מדברים על  עריכת הסכם ממון, ניכר כי מדובר בפעולה שמומלץ לבצע בליווי עורך דין אמין ומנוסה בתחום, כזה שיוכל ללוות אתכם לאורך ההליך ולוודא שכלל הצרכים האישיים שלכם מקבלים את המענה האופטימלי. כמו כן, זוג אשר מעוניין בקביעת חלוקת הנכסים שהצטברו יחד עם חלוף השנים במקרה של גירושין ואינו מעוניין בביצוע חלוקה שרירותית, על פי החוק במדינת ישראל חלה חובת הסדר באמצעות הסכם יחסי ממון. יחד עם זאת, לא קיימת חובה לעריכת הסכם הממון וניתן לערוך אותו טרם תחילת הנישואים של בני הזוג במסכרת קדם נישואין או לחילופין במהלכם. כמו כן, כאשר מדובר על הסכם שמקדים לנישואי הזוג, מדובר למעשה על הסכם המחייב אישור נוטריון או לחילופין רשם נישואין.

מי יכול לערוך הסכם ממון
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here