עו"ד סאמי אב ורדה
- פרסומת -

נוסע בדרכים משובשות מרים ארגזים ומוריד מאות פעמים ביום תוך התכופפות חוזרת ונשנית

יש עבודות שדורשות מאמץ פיזי החוזר על עצמו פעמים רבות במהלך יום העבודה ועקב כך נוצרת פגיעה בגוף. האם הביטוח הלאומי יכיר בכך כ"פגיעה בעבודה", שאלה זו תעמוד במרכזה של תביעה שהגיש לבית הדין לעבודה מפיץ ומחלק של חברת "תנובה"

המחלק, בתחילת שנות ה-50 לחייו, סובל מפגיעה בגבו ובקשתו מהמוסד לביטוח לאומי להכיר בכך כ"מחלת מקצוע" נדחתה על ידם. באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לביטוח לאומי ותביעות נזקי גוף, הגיש העובד, תושב אזור הקריות, תביעה לבית הדין לעבודה.

בתביעה נטען כי קרוב ל-30 שנה הוא עובד כנהג ומפיץ של מוצרי "תנובה" ובמהלך העבודה היומיומית הוא נוהג בכבישים שחלקם משובשים "עולה על במפרים  וגבו סופג את כל הרעידה,

הקפיצות והתנודות של המשאית" זאת, מאחר ואזור החלוקה שלו איננו בעיר אלא באזורים כפריים, שם הוא עולה על הרבה במפרים, בורות ודרכים משובשות שבהם התשתית רעועה.

לדבריו הקפיצות הללו חוזרות על עצמן פעמים רבות ביום אפילו מאות פעמים ביום. עורך דינו מציין כי "בעקבות כל קפיצה וקפיצה, נגרם לו נזק זעיר שלא היה ניתן לאבחן בו באותה עת,

אך כתוצאה מהצטברות הנזקים הזעירים זה על גבי משנהו במשך השנים הרבות, נגרם לתובע נזק בגב אשר הותיר את התובע עם כאבים נוראיים מתמשכים והגבלה בתנועות הגב".

ועם לא די בדרכים המשובשות כדי לגרום לנזק בגבו, עבודתו דורשת ממנו גם להעביר ארגזים של מוצרי חלב, בכמויות גדולות, מדי יום כאשר הארגזים מגיעים במשקלים של 25 ק"ג עד 50 ק"ג כל אחד.

סדר היום שלך הנהג המחלק כולל העמסת הארגזים בבוקר למשאית, כשהוא מרים אותם מהמחסן "תוך כדי התכופפות בהתאם לגובה הארגז, מרים את הארגז והולך אתו כמה מטרים לכיוון המשאית"

את הפעולות הללו הוא מבצע שוב עם הגעתו לחנות אז הוא "מרים את הארגז

מהמשאית תוך כדי התכופפות בהתאם לגובה הארגז, והולך אתו לכיוון החנות כמה מטרים ומניח אותו על הרצפה".

בסיכומו של דבר נטען כי הנהג המחלק מבצע את הפעולות האלה "מאות פעמים ביום, כך שכל ארגז מחייב: התכופפות לכיוונו, הרמת הארגז, התיישרות, הליכה לכיוון המקום

בו הוא רוצה להניח את הארגז תוך הרמת הארגז בידיים, התכופפות והנחת הארגז על הרצפה".

לטענת עו"ד  סאמי אבו ורדה  כתוצאה מתנאי עבודתו של הנהג כפי שמתואר בתביעה " נגרמה לו פגיעה גבית שהינה בבחינת מחלת מקצוע ו/או על דרך המיקרוטראומה".

ולכן יש להכיר בליקוי ממנו סובל בגבו כ"פגיעה בעבודה".

מחלק של תנובה תובע מביטוח לאומי: הכרה בפגיעה בגבו כ"פגיעה בעבודה"
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here