- פרסומת -

נהיגה במהירות מופרזת מנוגדת לחוק

נהיגה במהירות מופרזת היא נהיגה מסוכנת לכל דבר. מהירות מופרזת היא אותה מהירות שנחשבת לגבוהה בצורה קיצונית מעל הנורמה שנקבעה בחוק.

לכל כביש בארץ, ישנה מהירות ידועה מראש שמונהגת בו על פי חוק. מהירות מקסימאלית זו נקבעת על פי שיקולים רבים ואין שום דבר רנדומאלי באופן בו מחליטים על המהירות הגבוהה ביותר האפשרית בכל כביש שלא תגרום לנזקים.

שיקולים רבים נלקחים בחשבון- סוג הכביש, מספר העיקולים, שכיחות הנסיעה בו, שכיחות הולכי הרגל במקום ועוד. אין לזלזל במהירות המקסימאלית שנקבעה ונהיגה מעל הנורמה בהחלט מסכנת חיים.

אמצעי האכיפה ומניעה של מהירות מופרזת

היות ומספר התאונות בארץ הולך וגדל, כיום ישנה אכיפה רבה בכבישים כנגד התופעה וכן עונשים כבדים בחוק כנגד נהגים שנמצאו נוהגים במהירות מופרזת.

מבחינת האכיפה, כיום מותקנות בארץ מצלמות רבות שמתעדות נהגים הנוסעים במהירות גבוהה מזו הנהוגה בכביש. מצלמות אלו מצלמות את הנהגים לעיתים בלי שהם ישימו לב. לאחר מכן, נשלחים מכתבים עם קנסות לנהגים המצולמים ונוצר מצב מאד לא נוח.

כמו כן, כיום ממוקמות משטרות רבות במקומות המועדים למהירות מופרזת וזאת כדי לא לאפשר אותה.

מבחינת הענישה- ישנה החמרה רבה ביחס לנהגים שעברו על החוק ונסעו מעבר למהירות המותרת. לכן, אם נתפסתם בנהיגה מעל המהירות המותרת משמע על מהירות מופרזת, ייתכן שתצטרכו להיעזר אפילו בעורך דין.

ענישה ועורך דין במקרים של תפיסה על מהירות מופרזת

הענישה על מהירות מופרזת משתנה ונעה בין שלילה של הרישיון לצמיתות, לתקופה, קנסות ואפילו במקרים חמורים מאסר.

הרבה פעמים, עם התפיסה של הנהג הנוהג בצורה של מהירות מופרזת, מתקבל זימון לבית המשפט. במהלך המשפט, נידון המצב לגופו ומתקבלת החלטה בנוגע לענישה המתאימה לנהג שנהג במהירות הנחשבת מהירות מופרזת.

כיצד מסייע עורך דין תעבורה בנידון?

עורך דין תעבורה שמסייע לנהגים שנתפסו במהירות מופרזת, דואג שהנהגים יקבלו ייצוג הולם בבית המשפט. הרבה פעמים ישנן נסיבות מקלות כגון- נסיעה במהירות מופרזת למקרה חירום רפואי למשל. כך, עורך הדין יכול לסייע ללקוח לתת את התמונה המלאה בבית המשפט ולהקל על המצב.

מהירות מופרזת
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here