מהו העונש על נהיגה בשכרות?
קרדיט PIXABAY
- פרסומת -

כנהגים אנו חשופים לעבירות תנועה מדי יום ביומו. לפעמים מדובר בעבירות של חוסר ריכוז כמו נהיגה במהירות מופרזת מעט יותר מן המותר או אי ציות לתמרור עצור. אך ישנן גם עבירות המבוצעות באופן מודע יחסית. אחת העבירות האלה היא נהיגה בשכרות. אדם שחוזר מבילוי או אירוע לאחר ששתה כמה כוסיות, והוא נכנס אל הרכב ומתיישב ליד תא הנהג, יודע שהוא עלול להיעצר ולהיענש. 

עבירת נהיגה בשכרות מעוגנת בחוק פקודת התעבורה. לפי חוק זה, אדם ייחשב לשיכור אם הוא נתפס כשבגופו כמות של 240 גרם אלכוהול (בבדיקת ינשוף) או 50 מיליגרם אלכוהול בכל 100 מיליליטר של גרם. העונש על נהיגה בשכרות יכול להיות פסילת רישיון נהיגה על תנאי, קנס, מאסר או פסילת רישיון נהיגה לתקופה של שנתיים. הכול תלוי בחומרת המעשה וברקע התעבורתי של הנהג. לדוגמה, אם מדובר בעבירה ראשונה, בית המשפט עשוי להטיל עונש קל יחסית דוגמת קנס כספי או פסילת רישיון לתקופה של חצי שנה. כאשר מדובר בעבירה שנייה או אפילו שלישית, העונש יכול להיות חמור יותר, דוגמת פסילת רישיון לתקופה של שנתיים או מאסר. 

מתי אפשר לקבל הפחתה בעונש?

קיימים מקרים שבהם ניתן להפחית את העונש:

  • ייצוג משפטי טוב – עורך דין תעבורה מקצועי יכול להוציא את הנאשם מהמצב שנקלע אליו ולהוביל להפחתה בעונשו.
  • נאשם שתורם לקהילה – זה לא קורה הרבה, אבל לפעמים אפשרי. בית המשפט יכול להתחשב באדם שהורשע באופן חד פעמי ושידוע שהוא תורם רבות לקהילתו. 
  • נסיבות אישיות – לעתים בית המשפט יכול להתחשב באדם שאין לו עבירות קודמות ושהרכב משמש לפרנסתו, לדוגמה נהג משאית. 
  • מינון אלכוהול נמוך – הקלה בעונש יכולה להגיע לאחר שהוכח שבגופו של הנהג היו רמות אלכוהול נמוכות בדם בשעה שנתפס נוהג בשכרות. 

על כל פנים, אם נתפסתם בעבירת נהיגה בשכרות דעו שיש לכם זכות להתייעץ עם עורך דין תעבורה. ואם אתם מחפשים עורך דין טוב ומקצועי, הכירו את עו"ד אילון אורון המתמחה בתחומים כמו נהיגה בשכרות, תאונות דרכים, נהיגה במהירות מופרזת ועוד.

מהו העונש על נהיגה בשכרות?
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here