מקור: Pixabay
- פרסומת -

מדינת ישראל מושכת אליה תיירים רבים. הים, מזג האוויר החמים והנעים במשך מרבית עונות השנה ודוכני הפלאפל יוצרים אווירה ים-תיכונית טיפוסית שאין בהרבה מקומות בעולם. מעבר לכך, ישראל היא מדינה מתוקנת שאליה באים אזרחים ממדינות זרות כדי לעבוד בה. הם מגלים גן עדן של ממש שבו שירותי רפואה איכותיים מוצעים לכל האזרחים, רשתות המזון מלאות בכל טוב וניתן ללכת ברחוב בשלווה ובביטחון. על כן, עובדים לא מעטים מקבלים את ההחלטה לעבור את התהליך הארוך שיוביל אותם לקבלת אזרחות ישראלית.

מדוע כדאי להיות אזרח בישראל?

אזרח הוא המעמד הגבוה ביותר שיכול לקבל אדם הגר בישראל. לאזרח הישראלי ישנן זכויות רבות כמו הזכות לפרטיות, לקניין, לביטחון ועוד. הוא זכאי לקבל מגוון רחב של שירותים מתוקף היותו אזרח. האזרחות בישראל מוענקת בעיקר ליהודים מתוקף חוק השבות.

מקבליםאזרחות עם עורך דין מקצועי

אם אתם מעוניינים לקבל אזרחות ישראלית, אינכם צריכים לעשות זאת לבד. עורך דין אזרחות ישראלית הוא האדם שיכול לסייע לכם להתגבר על כל התהליכים הביורוקרטיים בתחום ולקבל בסופו של דבר את האזרחות הנכספת. אם אתם מחפשים עורך דין מקצועי המכיר את התחום מקרוב, תוכלו לפנות למשרדו של דוד אנג'ל, משרד עורכי דין ונוטריון. המשרד מעניק לא רק שירותי קבלת אזרחות ישראלית, אלא גם שירותים מגוונים נוספים כמו אישורי כניסה לעובדים זרים, הסדרת מעמד בני זוג, גיור בישראל, נישואים אזרחיים ועוד.

איך אפשר לקבל אזרחות ישראלית?

על פי החוק, קבלת אזרחות ישראלית מתאפשרת בכמה דרכים:

 • הענקת אזרחות מכוח חוק השבות.
 • ישיבה בישראל – אזרחות זו ניתנה לנתיני ארץ ישראל ולילדיו רגע לפני הקמת מדינת ישראל. אזרחות זו הוענקה בזמנו מכוח הישיבה בלבד, אך היא אינה נהוגה כיום.
 • לידה בישראל – בעבר היה נהוג להעניק אזרחות ישראלית ללא יהודים שהוריהם היו אזרחי ישראל, לפי "עקרון הדם". היום לא נוהגת המדינה להסתפק בחוק זה בלבד, והיא מערבת גם את חוק עקרון הקרקע המצריך ישיבה בארץ.
 • לידה וישיבה בארץ – האזרחות ניתנת במקרים שבהם האדם נולד בשטחה של ישראל (לאחר הקמת המדינה), והוא מעולם לא החזיק באזרחות אחרת, אך זאת בתנאי שהיה תושב בארץ במשך 5 שנים רצופות.
 • אימוץ – ילד שאומץ על ידי אזרחים ישראליים יכול לקבל אזרחות.
 • התאזרחות – אדם שאינו עומד בקריטריונים שהוזכרו לעיל, יכול לקבל אזרחות אם יעמוד בתנאים מצטברים: נמצא בארץ בפועל, שוהה בארץ 3 שנים מתוך ה-5 שלפני הגשת בקשת ההתאזרחות, תושב קבע בארץ, בעל ידע בשפה העברית, יש בכוונתו להשתקע בארץ והוא מוכן לוותר על אזרחות אחרת. כמו כן, המבקש להתאזרל, צריך להצהיר אמונים למדינת ישראל.
 • הענקה – במקרים מסוימים רשאי שר הפנים להעניק אזרחות לקטינים, וזאת במקרה שהוא משוכנע שהם מזוהים עם ערכיה של מדינת ישראל, לדוגמה – חסידי אומות עולם או ספורטאים שקיבלו אות הצטיינות.

ראינו כמה דרכים לקבלת אזרחות ישראלית. אם אתם נמצאים במצב ביניים של תושבי קבע, חשוב לפנות לעורך דין מקצועי שיוכל לסייע לכם לגבש את כל המסמכים הנחוצים במטרה להכין אתכם לקראת קבלת האזרחות. כך שגם אתם תוכלו ליהנות ממעמד שווה בקרב כל תושבי ישראל.

לקבל אזרחות ישראלית
Rate this post

- פרסומת -

הערה 1

 1. צהריים טובים לכולם
  אם אתם רוצים לקבל אשרות למומחה
  ואתם מחפשים עורך דין שמתמחה בהסדרת אשרות למומחה
  שילווה אותכם בהליך
  אני מציעה לכם לפנות אטיאס ושות' עורכי דין
  שיש להם המון ידע וניסיון בתחום מייצגים המון חברות ועסקים בתחום
  לקבלת פרטי התקשרות היכנסו לקישור המצורף

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here