להתכונן היום אל הבלתי צפוי

להתכונן היום אל הבלתי צפוי
קרדיט freepik

במסגרת פרידה של בני זוג, או גירושין, בנוסף לדמי המזונות שמשולמים לטובת הקיום הכלכלי של בן הזוג והילדים, משולמים גם דמי מדור שלרוב כוללים השתתפות בעלויות הדיור (משכנתא או שכירות) ושאר ההוצאות בגין זה, חשמל, מים, גז, ארנונה ועוד. הוצאות אלה משולמות גם על הילדים, לפי מספר הילדים. מקובל שעל ילד אחד משלמים 30 אחוזים, ועל שני ילדים 50 אחוזים ובהתאם להסכם הגירושין שנקבע. ניתן לבקש הפחתת דמי מדור במקרים של שינוי ביכולתו הכלכלית של משלם המדור או סיבות אחרות, למשל אם הילדים עברו ללמוד במסגרת של פנימיה. הבקשה תוגש לבית המשפט באמצעות עורך דינו, ובה יפורטו הסיבות בגינן הוא מבקש זאת.

פתרון סכסוכים ומחלוקות במשפחה באמצעות עורך דין

עורך דין סכסוכי ירושה הינו עורך דין המתמחה בייצוג לקוחות המעורבים בסכסוכים הקשורים בענייני ירושה או עיזבון, בכלל זה מחלוקות על תוקף צוואה, אתגרים לחלוקת הנכסים שלא נקבעו בצוואה, או סוגיות אחרות הקשורות לתכנון וניהול עיזבון. עורך דין זה יספק הכוונה וייצוג לאורך כל ההליך המשפטי, לרבות ניהול משא ומתן עם גורמים אחרים, איסוף ראיות לתמיכה בעמדת הלקוח, וייצוג הלקוח בבית המשפט במידת הצורך. זהו תחום מורכב וטעון רגשית, וחשוב לעבוד עם עורך דין מנוסה שיוכל לייצג את בן המשפחה ולהוכיח מצב בו צוואה נערכה ע"י המצווה כשהוא אינו כשיר לכך ואחד היורשים ניצל זאת.

לתכנן מה יישאר אחרי שאלך

צוואה היא מסמך משפטי המתאר את רצונו של אדם לחלוקת נכסיו לאחר מותו לפי ערכיו והשקפת עולמו. צוואה ערוכה כהלכה יכולה לספק שקט נפשי, לאדם ולשאריו, ולהבטיח כי רצונותיו יתבצעו בהתאם להנחיות שהשאיר. במהלך הכנת צוואה נדרשת עבודה עם עורך דין המתמחה בתכנון עיזבון שייתן הדרכה לגבי הדרישות המשפטיות השונות לצוואה תקפה, כגון הצורך בעדים או אישור נוטריוני. יספק ייעוץ לגבי אסטרטגיות למזעור חבות המס ולהבטחת חלוקת הנכסים ליורשים בהתאם לרצון ולערכים של המוריש. לכן חשוב לעבוד עם עורך דין מיומן ומנוסה שיוכל לספק הכוונה וייצוג, יעזור להבין את הזכויות והאפשרויות ויפעל להשגת תוצאה חיובית.

במשרד עורכי דין רונן שמואל יהונתן עובדים עורכי דין מנוסים בפתיחות גדולה ובהקשבה ללקוח, לצרכיו, ובהבנה למורכבות מצבו האישי. הם נותנים שירותים של הכנת חוזים במקרים של גירושים, צוואות ועוד ענייני משפחה, ייצוג בבתי משפט ותמיכה במצבים משפחתיים מורכבים במסגרת החוק.

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם
‏"צוואות פרמיום"  - על מה מדובר?"‏
היום כבר ידוע שבכל גיל ובכל מצב, רצוי שתהיה לכם...
הבנת החשיבות של צוואה ותכנון עיזבון
עריכת צוואה היא אחד הדברים החשובים ביותר שאתם יכולים לעשות...
‏איך להתגרש ולשמור על המשפחה שלכם?
‏אף על-פי שאתם מאוד אוהבים את בן או בת הזוג...
הסכם בין יורשים
הסכם בין יורשים, כשמו כן הוא, הסכם שנערך בין יורשים...
מתי אזדקק לתרגום נוטריוני ומי יכול להעניק לי
תרגום נוטריוני באופן כללי הוא מסמך המצורף למסמך קיים, ומכיל...
צוואה אצל עורך דין: למה חשוב להשאיר אחרינו צוואה, ומה יקרה אם לא?
כתיבת צוואה אצל עורך דין חשובה לא רק מבחינה כספית,...
הליכים משפטיים שונים
הליך משפטי מכריע – מהו? עריכת צוואה היא הליך משפטי מכריע...
היבטים משפטיים של נושא זוגיות משפחה
טיפול והכוונה לזוגות יועץ זוגי הוא איש מקצוע מיומן המתמחה במתן...
עורך דין מזונות
במה יוכל לעזור לנו עורך דין מומחה בדיני המשפחה
מה הן האפשרויות המשפטיות הנוספות חוץ ממודל המשפחה המסורתית הסכם הורות...
להתכונן היום אל הבלתי צפוי
במסגרת פרידה של בני זוג, או גירושין, בנוסף לדמי המזונות...
דילוג לתוכן