קרדיט צילום יח"צ
- פרסומת -

בהסכם פשרה נקבע פיצוי – 195,000 שקל – האורח שנפצע תבע את בעל הבית וחברת הביטוח שלו

כמה שווה נפילה שגרמה לפציעה בבית שלא היה בו מעקה למדרגות? בהסכם פשרה נקבע כי האורח שנפצע מהנפילה יקבל פיצוי של 195000 שקל מחברת הביטוח.

האורח בשנות ה-70 לחייו, הגיש  באמצעות עו"ד סאמי אבו ורדה, מומחה לתביעות נזיקין, תביעה לבית המשפט  נגד בעל  הבית שאצלו אירעה התאונה לפני כשש שנים וחברת הביטוח הפניקס שאצלה ביטח בעל הבית את הנזקים שעלולים להגרם לצד שלישי.

האורח שירד במדרגות החיצוניות של הבית נפל ונחבל קשות. הוא הועבר באמבולנס לבית חולים רמב"ם, טופל ועבר סדרה של טיפולי פיזיוטרפיה וריפוי בעיסוק וכן נזקק לניתוח צווארי. בחוות דעת של אורתופד מומחה ושל רופא נוירולוג שצורפו לתביעה נקבע כי התובע סובל מבעיות  רפואיות עקב המקרה.

לטענתו הבית קיבל טופס 4 המהווה אישור אכלוס לבניין, מבלי שהותקן בו מעקה בטיחותי למדרגות החיצוניות. אבל זמן קצר אחרי התאונה בעל הבית התקין את המעקה. 

לאחר שהוגשה הביעה הגיעו הצדדים להסכם פשרה שלפיו תשלם חברת הביטוח הפניקס אצלה עשה בעל הבית את הביטוח, "לפנים משורת הדין" סכום של 195,000 שקל לסילוק התביעה. ההסכם קיבל תוקף של פסק דין.

"לצערי, אנחנו נתקלים לא פעם בבתים שמאוכלסים מבלי שהושלמו אמצעי הבטיחות המתאימים  והדבר גורם לעתים  לתאונות קשות.  גם כשיש אמצעי בטיחות לא פעם מתרחשות תאונות. ן מאוד חשוב שבעלי הבית  בעיקר כשנכנסים לגור לפני השלמת הבנייה יעשו ביטוח צד ג' כדי שימנעו מתשלומים גבוהים בעת אסון" אומר עו"ד סאמי אבו ורדה ומוסיף " מדובר ביטוח מאוד זול שיכול לחסוך הרבה עוגמת נפש גם בבניינים משותפים, כאשר ביטוח של הרכוש המשותף בביטוח צד שלישי מכסה נזק הן למבקרים והן לדיירי הבניין".

כמה שווה נפילה ממדרגות הבית?
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here