כל מה שצריך לדעת על פריסת מס שבח
מקור freepik
- פרסומת -

מטרתה של פריסת מס שבח היא להפחית את גובה המס שעל המוכר לשלם בעת מכירת הנכס. כלומר מס שבח הוא למעשה הרווח בין מחיר הדירה בעת הרכישה לבין מחיר הרכישה שלה לאחר שמנכים את ההוצאות. מדובר בכלי להפחתת המס, בהתחשב במדרגות המס, גילו של מוכר הנכס ובנתונים על הכנסותיו של המוכר. כך למשל, אם המוכר בן 60 ומעלה, מדרגות המס שלו יתחילו משיעור של כ-10 אחוזים, בעוד עבור אדם מתחת לגיל 60, יתחילו מדרגות המס משיעור של כ-31 אחוזים. וזה עוד לא הכול. ישנם דברים נוספים שכדאי לדעת על פריסת מס שבח בעת מכירת נכס.

דעו לקראת מה אתם הולכים

כאשר אתם מוכרים נכס, פריסת מס שבח הופכת רלוונטית יותר מתמיד. אלה כמה דברים משמעותיים שכדאי לדעת עליה:

  • המס ניתן לפריסה בין בני זוג – בעת מכירת נכס השייך לשני בני הזוג, ניתן לפצל את מס השבח בנפרד לבני הזוג. כך שכל אחד מבני הזוג יוכל ליהנות ממס השבח. 
  • אין פריסה לחברות – את פריסת מס השבח ניתן לתת לנישומים בלבד, ולא לחברות. כך שאם יש חברה המציעה לכם פריסה בתנאים טובים, יהיה צורך לסרב לה.
  • ומה אם המוכר הוא היורש – גם במקרה שבו המוכר קיבל את הנכס בירושה וכעת הוא מוכר אותו, הוא יוכל לקבל פריסת מס שבח לתקופה של 4 שנים בלבד. 
  • פורסים לאחר שמדווחים – ניתן לעשות פריסת מס שבח לאחר שמדווחים על עסקת המכירה בלבד. 
  • פריסה בליווי מקצועי – חשוב שפריסת מס השבח תיעשה בליווי מקצועי בלבד של אדם המתמחה היטב בחישוב מס. מכיוון שמדובר בסכומים גבוהים, איש מקצוע יכול לערוך את החישוב באופן מדויק. 

מתייעצים עם עורך דין

כשאתם מוכרים נכס, יש צורך להתייעץ עם האדם המקצועי ביותר כדי לבצע פריסת מס שבח כמו שצריך ולהקל על ההוצאות הרבות שיש לכם. מסיבה זו, מומלץ לפנות לעורך דין מהימן הפועל בתחום, כמו עו"ד ליאב מלמד. כך שהייעוץ שלכם יתבצע על ידי אדם המומחה בתחום המשפטים והחשבונאות, ותוכלו למכור את הנכס שלכם בלב שלם, בידיעה שיש מי שמלווה אתכם מבחינה מקצועית. 

כל מה שצריך לדעת על פריסת מס שבח
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here