טיפים יישומיים בהליך הגשת תביעה למשרד הביטחון
קרדיט pixabay
- פרסומת -

במהלך השירות הצבאי, החיילים חשופים למגוון רחב של פציעות, מחלות סכנות ומפגעים וזה נכון בעיקר לגבי חיילים המשרתים ביחידות קרביות.

קיימת חשיבות גבוהה שכל חייל אשר נפגע במהלך השירות צבאי, יהיה מודע לעובדה שיש לו זכויות ויש גם מה לעשות – כאשר הפעולה המומלצת ביותר תהיה הגשת תביעה כנגד משרד הביטחון, במטרה לקבל הכרה וכחלק מכך, גם שיקום ותגמולים.

בכדי לקבל את ההכרה ולהצליח בהליך התביעה, מומלץ לנקוט בפעולות הבאות:

תיעוד – במידה וחליתם או נפצעתם במהלך השירות הצבאי וכחלק מכך, אתם מתעניינים להגיש תביעה כנגד משרד הבטחון, קיימת חשיבות גבוהה שתשמרו את כל הטפסים והמסמכים הרפואיים שקיבלתם בהליך הבדיקות השונות אותם עברתם – לצורך תיעוד.

המסמכים הללו, מהווים הוכחה חשובה בהליך התביעה ולכן, יש לאסוף את המסמכים מכל המוסדות הרפואיים ולשמור אותם בצורה מסודרת, בקלסר או בתיקיה.

פנייה לעורך דין – ההמלצה תהיה לפנות למומחה,עורך דין משרד הביטחון, מוקדם ככל הניתן בתהליך (למעשה, העדיפות תהיה לפנות לעורך דין כבר בשלב קבלת ההחלטה להגשת תביעה למשרד הביטחון).

כאשר, מטרת הפניה לאותו עו"ד היא לצורך קבלת ייעוץ ראשוני ומקיף לגבי השאלה אם אכן יש עילה להגשת תביעה למשרד הביטחון ובשלב הבא, גם לצורך קבלת מידע בנושא הפעולות הבאות בהן מומלץ לנקוט בתהליך.

בחירת עורך הדין – קיימת חשיבות גבוהה לשים דגש חשוב ומשמעותי על בחירת  עורך הדין לצורך המטרה, יש להקפיד ולבחור את עורך הדין בצורה מושכלת ונבונה ולוודא שמדובר בעורך דין בעל התמחות, ידע מקצועי והיכרות מקיפה עם משרד הביטחון ופועלו.

חשוב לזכור שגם אם בשלב הראשון המטרה היא רק לקבל ייעוץ מקדים מעורך הדין הנבחר, בשלבים הבאים, עורך הדין יכול ללוות את לקוחותיו לאורך כל התהליך ולכן, חשוב לוודא שמדובר באיש מקצוע מנוסה, שאפשר לסמוך עליו שידע מה ואיך לעשות לאורך כל הדרך המשותפת.

כאמור, דגש על כל הפרמטרים הללו, יאפשר לצלוח את הליך הגשת התביעה בצורה הטובה ביותר האפשרית ויעלה במידה רבה, את הסיכויים להצלחתה.

טיפים יישומיים בהליך הגשת תביעה למשרד הביטחון
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here