קרדיט FREEPIK
- פרסומת -

תביעה בגין תאונת עבודה נוגעת קודם כל אל הביטוח הלאומי אך יכולה לערב גורמים נוספים כמו החברה המבטחת את המעסיק ולעיתים אף ניתן להגיש תביעת נזיקין בגין רשלנות לבית המשפט. במצבים כאלו וישנה חשיבות עליונה לקבלת סיוע משפטי עורך דין מנוסה אשר ילווה אתכם כבר למן השלבים הראשונים ולאורך כל הדרך.

התנהלות מול חברת הביטוח

במידה ומתקיימת תעודת תאונת עבודה המצדיקה תביעת ביטוח כנגד המעסיק, מה שקורה במקרים לא מעטים, הדבר יכול להביא לפיצויים משמעותיים. יחד עם זאת חשוב להבין כי חברות הביטוח אינן ממהרות לחלק כספים ויעשו ככל שביכולתן על מנת להקטין את הפיצויים המגיעים לכם. למעשה אחת השיטות השכיחות של חברות הביטוח היא להעלות טענות ודרישות שונות ומשונות במטרה לגרור רגליים ולהביא אתכם לכדי ייאוש או לויתור מלא או חלקי הפיצויים המגיעים לכם.

אין זה פשוט לאדם הבודד לעמוד מול סוללת עורכי הדין והפקידים של חברות הביטוח, ובוודאי לא בתקופה בה הוא סובל מפגיעות ומתקשה להתפרנס ולכלכל את משפחתו. לכן חשוב מאוד שיהיה לצידו עורך דין תאונות עבודה אשר ינחה אותו כבר מהשלבים הראשונים כיצד להתנהל, אילו תיעודים כדאי להציג, איזה חוות דעת להשיג, למלא בצורה נכונה את הטפסים ולהגדיל את הסיכויים לקבלת פיצויים. 

יש גם הבדל באופן שמתייחסות חברות ביטוח לאנשים פרטיים ולעומת זאת לעורכי דין מיומנים, מנוסים ובעלי שם. אנשי החברה יודעים שלא יוכלו לסבן את עורכי הדין ולכן העניינים יכולים להתנהל יותר במהירות ואף להביא לפיצויים יותר גדולים מחוץ לכותלי בית המשפט. במידה והדבר אכן מגיע לבית המשפט, עורך דין תאונות עבודה מגיע מוכן עם ארגז הכלים שלו, ומייצג אתכם באופן נחוש וללא מורא מול חברת הביטוח.

התנהלות מול הביטוח הלאומי

המוסד לביטוח הלאומי אמור היה ברגעים הקשים לעמוד לצידכם ולתת מענה למצבים של פגיעה ומצוקה. יחד עם זאת, כפי שגילו רבים וטובים גם המוסד הזה נותן להתנהל באופן מסורבל ואינו ממהר לחלק כספים. למעשה במקרים רבים טענות לפגיעה בעבודה עקב תאונה נדחות על ידי הביטוח הלאומי, ובמקרים אחרים הן מתקבלות אך סכומי הפיצויים נמוכים משמעותית ממה שמגיע באמת למבוטח. לכן גם בהתנהלות מול הביטוח הלאומי ישנה חשיבות גדולה להסתייגות לעורך דין תאונות עבודה, המכיר היטב את המוסד, ינחה אתכם להתנהלות נכונה המבטיחה את מירב הפיצויים, יגיש ערעורים וייצג אתכם במידת הצורך. 

חשיבות עורך דין תאונות עבודה מנוסה במעמד תביעה בגין תאונת עבודה
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here