- פרסומת -

פיטרו אותך? אנו בטוחם די הדבר האחרון בו אתה מעוניין זה התעסקות בעניינים פרוצדורלים, במיוחד במידה וה פיטורין נעשו על רקע סכסוך עם מעבידך.

למרות אי הנעימות, עורכי דין רבים יטענו כי חשוב שתדאג לקבל מכתב פיטורין ממעסיקך ממספר סיבות:

דמי אבטלה – עובד אשר פוטר מעבודתו זכאי לדמי אבטלה. ללא מכתב ה פיטורין תהיה מוגבל בקבלת דמי אבטלה ולא תוכל לדרוש את דמי האבטלה המגיעים לך.

מדוע זה קורה?לשכת העבודה צריכה לודא שפוטרת ולא התפטרת. מכתב ה פיטורין מהווה עבורך עדות לכך כי אינך היוזם לסיום עבודתך. ברגע שאין ברשותך את מכתב ה פיטורין , אין ברשותך הוכחה ולשכת העבודה תנהג בך כבכל עובד אחר אשר התפטר ולא פוטר.

הלנת פיצוי פיטורין – במידה ואתה זכאי ל פיצוי פיטורין , הלנת פיצוי פיטורין מתרחשת במידה ומעסיקך לא שילם לך את ה פיצויים במועד. יחד עם זאת, עד 15 יום באיחור תשלום פיצוי פיטורין אין פיצויי הלנה. כמו כן, במידה ומדובר בפיצויים שמשלומים מקרן הפיצויים בביטוח המנהלים, זה יכול לקחת יותר זמן, וזה תלוי בהתנהלות הקרן.

היום בו אתה אמור לקבל פיצוי פיטורין הוא היום האחרון לעבודתך (אלא אם בחוזה מצויין אחרת). על מנת להימנע מהלנת פיצוי פיטורין (ז"א מצב בו לא קיבלת את התשלום בזמן), חשוב כי יהיה ברשותך מכתב המהווה הוכחה לכך כי פיטרו אותך בתאריך הנדון.

אולם גם במצבים שאתה פונה למעסיקך בבקשה למכתב פיטורין , לא תמיד אתה מקבל את מבוקשך.אחת הסיבות השכיחות לכך היא ניסיון מצד מעסיקך להתחמק מתשלום פיצוי פיטורין . זאת הוא עושה ע"י טענה כי התפטרת ולא פוטרת. כתוצאה, הוא מסרב לתת לך את מכתב ה פיטורין .

מה קורה אם המעביד שלך מסרב לתת לך מכתב פיטורין , לו אתה זכאי על פי חוק?במידה ותתלונן, מעבידך עשוי לשלם קנסות בגובה של מאות עד אלפי שקלים! בשביל לא להגיע למשפט או למצב של בוררות, עדיף לסיים את הכל בצורה חלקה.

חשיבות מכתב פיטורין
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here