חשיבותו של עו״ד בכל עריכת חוזה למכירת/קניית דירה
מקור pixabay
- פרסומת -

קניית דירה תהיה במריבת המקרים הרכישה הכלכלית הגדולה והמשמעותית ביותר שתבצעו בחייכם. עורך דין מיומן ובעל ניסיון יוכל לסייע לכם להתמודד עם כל הבעיות הקשורות לחוזה הרכישה או המכירה של נכס הנדל״ן.

״מדוע למעשה אני צריך עורך דין?״ אתם אולי שואלים את עצמכם, בניסיון לחסוך את העמלה שתצטרכו לשלם לו. למרות ששירותי עו"ד יכולים להוסיף בקלות כמה אלפי שקלים לעלות עסקת הנדל״ן, ברוב המקרים מדובר בהוצאה כספית חכמה ולמעשה, עורכי דין לעריכת חוזה דירה, מהווים שילוב קריטי למדי שלא ניתן להפרדה למי שמעוניין לבצע מהלך בצורה מבוקרת ומושכלת.

אז כיצד יכול עו"ד לסייע לכם להימנע ממלכודות יקרות?

 1. חוזים – בעוד שלרוב האנשים יש יכולת לנהל משא ומתן עם גורם אחר, חשוב לזכור כי תנאי החוזה חייבים לענות על דרישות החוק. עורכי דין יכולים לעשות זאת לא רק על ידי ניהול המו״מ מטעמכם, אלא גם על ידי הבטחה שהחוזה יעמוד בכול חוקי המדינה ויטפל בכל מה שעשוי להשפיע על השימוש העתידי שלכם בנכס.
 2. בדיקות – שירות חיוני נוסף שמציע לכם עורך הדין הוא בדיקה שהנכס שאתם עומדים לקנות אכן נקי מכול שעבודים. בדיקה זו חשובה מאין כמוה, כי היא עשויה לגלות אם למוכר יש זכות חוקית למכור את הנכס שאתם מבקשים לרכוש. אף על פי שכל אחד יכול לפנות למשרדי הטאבו, במיוחד בעידן הדיגיטלי בו אנו חיים, בכול זאת עורך דין יוכל לבצע זאת באופן הרבה יותר מהיר, ולעתים קרובות גם בעלויות זולות יותר. 
 3. מסים – עורך הדין יוכל לבדוק עבורכם אם אתם נדרשים לשלם מסים שונים בגין עסקת הנדל״ן, כמו מס שבח או מס רכישה.
 4. חוזה רכישה – הוא למעשה המסמך החשוב ביותר בעסקת הנדל״ן שלכם. למרות שלפעמים חוזה סטנדרטי מודפס יכול אולי להספיק לכם, אבל עורך הדין שלכם יסייע לכם בהסברים ובביצוע שינויים ותוספות שישקפו את הרצונות שלכם, בין אם אתם הקונים או המוכרים. בתהליך כתיבת החוזה יש סוגיות רבות שעשויות להתעורר ויהיה צורך לטפל בהן בחוזה הרכישה. הנה כמה דוגמאות נפוצות:
  • מה קורה אם בבדיקת הנכס נמצא כי יש רטיבות בחדרים, שצריך לטפל בהם?
  • אם הקונה מתחייב להשאיר בדירה רהיטים או מתקנים שונים, חשוב מאוד שהדברים יירשמו בחוזה. הרי לא תרצו לגלות שהמוכר לקח איתו את הכיורים במטבח ובמקלחת, וכעת עליכם לרכוש חדשים ולהתקינם.
  • מה יהיו ההשלכות המשפטיות אם בסופו של דבר העסקה לא תיסגר? מה יקרה למקדמה שכבר שולמה?
  • עורך הדין יכול לפרוס את התשלומים על הנכס באופן שיתאים למצבכם הפיננסי, בין אם אתם הקונים או המוכרים. 
  • מרבית הקונים מממנים חלק גדול מרכישת הנכס באמצעות משכנתא. חוזה הרכישה צריך לכלול הוראה מנוסחת בקפידה אשר לוקחת בחשבון את נושא המשכנתא.

 

חשיבותו של עו״ד בכל עריכת חוזה למכירת/קניית דירה
5 (100%) 1 vote

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here