התנהלות בחקירה - ייעוץ וליווי בחקירה משטרתית, ייעוץ וייצוג חשודים בפני חוקרי המשטרה.
- פרסומת -

אדם הנחקר לראשונה בחייו לרוב נמצא במצב של הלם ובלבול. לכן, תפקודו של עורך הדין הפלילי בסיטואציה שכזו הינה קריטית, עורך דין פלילי טוב מכיר בחשיבותה של הכנה טובה לחקירה ויודע כי כל טעות שתיעשה משמעותה השלכות קשות כלפי לקוחו. חשודים הנחקרים לראשונה במשטרה פגיעים מאוד הם חוששים לשמם הטוב, להמשך העסקתם ולקשריהם החברתיים. בין היתר, עורך דין פלילי טוב יידע גם להפיג את חששם וגם לדאוג לכך שהחקירה תישאר דיסקרטית. בתוך כך, עורך דין פלילי יעניק תחושת ביטחון ללקוחו מעצם היותו "שם בשבילו" ומעצם העובדה שהוא מטפל בענייניו בצורה הטובה ביותר.

עורך דין פלילי טוב יודע "לנצח" על תהליך החקירה ממש כמו בתזמורת הוא יידע מתי על הנחקר לדבר, מתי עליו לשתוק, האם להסכים לבדיקת פוליגרף, על עורך הדין הפלילי להכיר את תרגילי החקירה השונים ולהכין את לקוחו בהתאם. מצד שני, חוקרי המשטרה מיומנים גם הם וינסו למצוא דרכים למדר את עורך הדין הפלילי וינסו להקטין את מעורבותו בחקירה.

לאורך כל שלב החקירה החוקרים מנסים לאסוף כמות רבה של ראיות כנגד החשוד, רוב החומר שנאסף חסוי בפני החשוד אך עורך דין פלילי טוב יודע לאתר את החומר ולהתמודד איתו. הלחץ העצום המופעל על חשוד בזמן חקירה מביא לכך שרוב הנחקרים משנים גירסאות במהלך החקירה, עורך דין פלילי טוב חייב לגרום ללקוחו להיצמד לגירסה אחת, וגרסה אחת בלבד. כך ייגדלו סיכוייו לקבל עונש מופחת או אפילו לצאת זכאי. עורך דין פלילי יודע שהחוקרים ובית המשפט מתייחסים בצורה שונה לחשוד אשר דבק בגרסתו לכל אורך הדרך לעומת חשוד ששינה את דעתו שוב ושוב במהלך החקירה.

לאחרונה אנו נתקלים בריבוי מקרים של חשודים המודים בפשע שלא ביצעו בגלל אותו לחץ מסיבי של החוקרים. עורך דין פלילי רואה בהודאה שלא לצורך כמשהו שייהרג ובל יעבור ועליו למנוע מצב זה, ויהי מה.

היוועצות עם עורך דין פלילי לפני ביקור בחדרי חקירות היא מומלצת!

דע את זכויותיך: זכות בסיסית היא המפגש והיוועצות עם עורך דין. גם אם החקירה תפסה אותך בהפתעה, התנהלות בחקירה עדיפה תמיד שעורך דין פלילי מייעץ לך מה אסור לך לומר בשום פנים ואופן, או כיצד עליך לנהוג כדי להסיר מעליך חשד כזה או אחר.

כל מה שתגיד ישמש נגדך בבית המשפט. גם אם נראה לך שהפרטים שאתה נותן לא יכולים לשמש כנגדך, חוקרי משטרה מיומנים יידעו איך להוציא ממך את הפרטים הנחוצים להם לשם הרשעתך.

למען הגנתך, הקפד על כך שכל מה שנאמר בחדר החקירות יתועד ויירשם. זה ישמש את ההגנה שלך בניהול המשפט.

בחדרי החקירות אמצעי הקלטה וצילום מתקדמים. הזהר לא רק במילותיך אלא גם בהתנהגותך.

היזהר ממשתפי פעולה. גם אם נדמה לך שהאיש החביב שישן לידך בתא המעצר הוא איש שלומך, תמורת 150 ש"ח הוא יגרום להפללתך.

אם יפקדו עליך להשתתף במסדר זיהוי, דע שיש לך ולעורך דינך את היכולת להשפיע על ביצוע המסדר. לפסול ניצבים, להביא ניצבים מטעמך, להחליף את פרטי לבושם וכן הלאה, הכול כדי לנסות ולסייע לעצמך.

התנהלות בחקירה – ייעוץ וליווי בחקירה משטרתית, ייעוץ וייצוג חשודים בפני חוקרי המשטרה.
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here