- פרסומת -

הסכמי צוואות

1230
0
- פרסומת -

הסכמי צוואות הם בעצם המסמכים אשר קובעים כיצד יחולק רכוש של אדם מסוים אחרי לכתו. בכדי שאותם הסכמי צוואות אכן יהיו בעלי תוקף משפטי ולא יגרם מצב של מריבות וסכסוכים בין בני המשפחה באשר לתקינותם, חשוב מאוד לשכור את שירותיו של עורך דין מקצועי המתמחה בנושא צוואות ולקבל ממנו עזרה בעריכת הצוואה. במידה ואותה צוואה נערכה בצורה נכונה ותהיה תקינה מבחינה משפטית, הרכוש של אותו אדם יחולק אחרי לכתו לאנשים ולגורמים אשר מוזכרים בצוואה כאשר כל אחד מהם יקבל את החלק ברכוש הנפטר אשר מיועד לו. חשיבות כתיבת ועריכת צוואה היא גבוהה לאין שיעור, מכיוון במקרים של היעדר הסכמי צוואות, מחולק עזבונו של אותו אדם אשר הלך לעולמו, על פי הסדר אשר קבוע בחוק ובסופו של דבר רוב האנשים ירצו לדעת שבלכתם מהעולם מי שיקבל את רכושם והחלק שכל אחד מהם יקבל ייעשה על פי רצונם.

הסכמי צוואות – סוגי צוואות

קיימים ארבעה סוגים שונים של הסכמי צוואות אשר יהיו מוכרים על ידי בתי המשפט: הסוג הראשון הוא הסכמי צוואות אשר נכתבו בכתב יד, צוואות אלו נכתבות על ידי אנשים פרטיים שאין להם בדרך כלל הבנה משפטית, כך שבכדי שלא יהיו בהם שגיאות ובעת הצורך יקרה מקרה בו הן לא יהיו קבילות משפטית, יש להיעזר בעורך דין לענייני צוואות שיבדוק את אותה צוואה ויתקן את השגיאות במידת הצורך. סוג נוסף של הסכמי צוואות נקרא צוואה בעדים, מדובר בצוואה עליה יהיו חתומים שני עדים, צוואה זו נערכת ברוב המקרים באמצעות עורך דין מוסמך בתחום. הסכמי צוואות בעל פה הוא סוג נוסף. צוואה שכזאת ניתנת בדרך כלל על ידי אדם הנמצא במצב של ערש דווי ומצבו לא מאפשר לו לנסח צוואה בכתב, מהסיבה הזאת מתאפשר לו להציג צוואה בעל פה בפני שני עדים. סוג נוסף של הסכמי צוואות, הן צוואות בפני רשות – מדובר בצוואה הניתנת בעל פה ונערכת באמצעות פרוטוקול משפטי אשר מאשר את אותה צוואה. חשוב לציין שבכל עת ניתן לשנות את הצוואה, לבטל את הצוואה הקיימת ולכתוב צוואה אחרת. הצוואה שתחשב כבעלת התוקף משפטי בלכתו של אותו אדם, תהיה הצוואה האחרונה שנכתבה על ידו.

הסכמי צוואות – תפקידו של עורך הדין

כתיבה ועריכה של הסכמי צוואות הוא הליך לא פשוט, באופן טבעי אף אדם לא אוהב לחשוב על לכתו מין העולם. אבל בכדי שרכושו של אותו אדם אכן יחולק כרצונו לאחר מותו יש צורך בצוואה אשר תהיה כתובה כדין. מהסיבות הללו ישנה חשיבות גבוהה של קבלת שירותיו של עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום של עריכת צוואות. ישנה חשיבות רבה על בחירה של עורך דין מנוסה ומקצועי בתחום הצוואות מכיוון שמדובר בהליך רגיש ולא פשוט הדורש לעיתים מעבר לעזרה המקצועית גם יחסי אנוש טובים ויכולת הקשבה של אותו עורך דין.

עורך דין מקצועי ומנוסה בתחום של צוואות יכול לסייע לאותו אדם לכתוב צוואה תקנית, תוך כדי פירוט מדויק ומעמיק של כל הרכוש שיש ברשותו והקפדה על אופן החלוקה בין היורשים על פי בקשתו של אותו האדם. רוב עורכי הדין המתמחים בנושא של צוואות, יציעו מגוון רחב של שירותים וטיפול במקרים שונים בתחום כגון: סיוע בכתיבה או עריכת צוואה, כתיבה של צוואות מורכבות ומיוחדות, אישורי צוואות בפני נוטריון, הגשת בקשוות לקיום צוואות, ביטולי צוואות ובליווי ויעוץ הלקוח בכל שלבי ההליך אותו הוא עובר.

הסכמי צוואות
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here