- פרסומת -

הליך גירושין הוא הליך לא פשוט עבור כל המעורבים בו, מדובר בהליך אשר משפיע ונוגע לא רק בחייו של הזוג המתגרש, אלא גם בחייהם של ילדיהם ולעיתים גם ישפיע על הסביבה הקרובה להם. התקווה היא כמובן שמעבר לקושי הרגשי שמעורב בו, תהליך גירושין יעבור יחסית "חלק: ובני הזוג יצליחו להגיע במהירות להסכמה לגבי חלוקת הרכוש, המשמורת על הילדים, הסדרי הראייה והנושאי האחרים הנוגעים להסכם גירושין. אך מה לעשות שבמקרים רבים, הליך גירושין לא מתקיים באידיליה מוחלטת בין בני הזוג והם ימצאו את עצמם נאלצים להתמודד עם מחלוקות ואי הסכמות בנוגע לנושאים מסוימים עליהם הם צריכים לקבל הסכמה במסגרת ההליך. בכדי לנסות ולהימנע מוויכוחים רבים ובכדי להגיע להסכם גירושין שישביע את רצון שני הצדדים או לפחות יהיה מקובל על ידי שניהם, כדאי להתייעץ כבר בשלב הראשוני עם עורך דין לענייני גירושין.

גירושין – מורכבות ההליך

הליך גירושין הוא הליך מורכב בעיקר כשיש גם ילדים בתמונה וצריך להתחשב ברגשותיהם ולנסות ולהציג מולם חזית אחידה. הזוג המתגרש לא הכרח יבין או יהיה לו ברור מה הוא אמור לעשות, לאן הוא אמור לפנות או איך בכלל להתחיל את הליך הגירושין. מה גם שהעיסוק הזה בבירוקרטיה בטח לא פשוט שלצד כל זה בני הזוג עוברים הליך רגשי לא קל שהולך לשנות ולהשפיע על המשך החיים שלהם ושל הילדים שלהם. מי שיכול להיחלץ לעזרתם של בני הזוג, לעשות להם קצת סדר בבירוקרטיה וללוות אותם בכל השלבים עד להשגת הסכם גירושין, הוא עורך דין לענייני משפחה המתמחה בנושא של גירושין. עורך דין שכזה יכול לסייע לבני הזוג לעבור את התהליך כמה שיותר מהר (אלא אם כן יתגלו בדרך מחלוקות שלא ניתנו לגישור בין בני הזוג).

גירושין – תפקידו של עורך הדין

במידה בני הזוג הגיעו פחות או יותר להסכמות בכל הנושאים עליהם יש להגיע להחלטה בהליך גירושין תפקידו של עורך דין גירושין יהיה לעזור לצדדים לנסח את הסכם הגירושין ולדאוג לכל אותם הסדרים משפטיים הנדרשים. אך בני זוג רבים המצויים בהליך גירושין, נתקלים באי הסכמות בנושאים מסוימים, ומתבקשים להוכיח, כל אחד את טענותיו לגבי הנושאים המשמעותיים בהם צריך להגיע להחלטה כמו: חלוקת הרכוש, משמורת הילדים, הסדרי ראייה של הילדים, גובה המזונות וכדומה, זאת במסגרת הליך משפטי המתקיים בבית הדין הרבני או בבית משפט לענייני משפחה. במקרה כזה כל אחד מבני הזוג יצטרך לשכור את שירותיו של עורך דין משלו אשר ילווה אותו בכל ההליך הגירושין וייצג את עמדתו בערכאה המשפטית.

גירושין – בחירת עורך הדין

הליך גירושין הוא הליך מורכב ולא פשוט, האנשים שמתחילים בהליך זה צריכים להיות מוכנים שהליכי הגירושין אותם הם יעברו יכולים להיות מסובכים ולהימשך זמן רב. מהסיבות הללו חשוב להתכונן נפשית להליך הזה ויחד עם העורך דין המלווה את התהליך לנסות ולעבור זאת על הצד הטוב ביותר. מכיוון שמדובר בנושאים בעלי חשיבות עליונה, ישנה חשיבות גבוהה ביותר לנושא של בחירת עורך דין לענייני גירושין. חשוב שהעורך דין שיבחר על ידיהם יהיה בקיא ובעל הבנה רבה בתחומים לגביהם יש מחלוקת ובגינם מתקיים ההליך המשפטי. חשוב לבחור שבחירת עורך דין מקצועי ומנוסה בתום הגירושין, יכולה לסייע ללקוח של אותו עורך דין לסיים את ההליך בצורה הטובה ביותר עבור הלקוח ומכיוון שמדובר בנושאים כל כך מהותיים בחייו, כדאי לבחור עורך דין שאתם סומכים עליו ועל מקצועיותו בכל לבכם.

הליך גירושין
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here