הכל על עיקולים ופתרונות

הכל על עיקולים ופתרונות
קרדיט canva

כל אדם או עסק פרטי שלא שילם חובות לנושים באופן משמעותי, יגלה בשלב כזה או אחר שהנושים פנו להוצאה לפועל ופתחו לו תיק במשרד. המשמעות היא שהם מבקשים את עזרת המדינה בהפעלת לחץ על החייב לשלם את חובו. אנשי ההוצאה לפועל יטילו על החייב סנקציות שונות, ביניהם עיקול משכורת, או עיקולים נוספים, כדי לשלם באמצעות העיקולים חלק מן החובות ולהרתיע את החייב מהתעלמות מחובותיו. הוצאה לפועל ועיקול הם מושגים מאיימים ובצדק, אולם חשוב לדעת שיש פתרונות לכל דבר, ובעצם הליכים אלו לא נועדו רק להפחיד אלא גם לסייע בפתרון הבעיה לטובת כל הצדדים, לרבות טובת הצד החייב המעוקל. לא פחות חשוב מכך הוא לדעת, שבאמצעות פניית עורך דין ניתן מיידית לבקש ביטול עיקול משכורת וגם לקבל סיוע נוסף מההוצאה לפועל. את כל המידע מגיש לכם במאמר זה עורך דין טל פרלמן, המתמחה בנושא זה באופן מיוחד ומסייע למאות תיקים להגיע אל המנוחה.

למה ניתן צו עיקול

צו עיקול משכורת וכל עיקול אחר ניתן במטרה לגבות חוב מאת החייב, במצב שהוא אינו מוכן לשלם את החוב ומתעלם ממנו. הממשלה תעקל דרך חשבון הבנק באמצעות צו משפטי את המשכורת או לעיתים נכסים אחרים של החייב, ובאמצעותם תתחיל לפרוע חלק מחובותיו. אולם, כל זאת רק במצב שבו מבינים בבית המשפט כי החייב אינו מוכן לשלם את החוב. במידה ויבינו ההוצאה לפועל ובית המשפט כי החייב מעוניין לשלם, אולם אין באפשרותו, והוא מוכן לנסות ולהגיע להסכמים אפשריים עבורו, הסנקציות על פי רוב תוסרנה, וכעת ינוהל משא ומתן בהתחשב במצב הכלכלי של החייב, לתשלום בפריסה משמעותית של החוב, ולעיתים מחיקה חלקית שלו כדי לאפשר לו לסיים עם החוב ולא לגרור ריביות שלא ישולמו ולא יועילו לאף אחד. הפניה להוצאה לפועל והמשא ומתן מתנהל באמצעות עורך דין, כאשר עורך דין מחיקת חובות מקצועי ובעל ניסיון יוכל לסייע לחייב להגיע להסכם הטוב ביותר עבורו.

משכורת מינימלית

בכל מקרה, חייבים בהוצאה לפועל להשאיר לבעל החוב משכורת מינימלית למחייתו החודשית, ורק את שאר המשכורת לעקל. זאת כדי שלא להגיע למצב בלתי אפשרי של בעל החוב שמובן לכל הצדדים שמצבו בכי רע. שכר עבודה חודשי נמדד על פי הסטטוס המשפחתי של החייב. חשוב לדעת כי פעמים רבות הכרזת פשיטת רגל תסייע לבעל החוב לקבל הקלות משמעותיות יותר, ויש להתייעץ עם עורך הדין.

נקלעתם לתסבוכת כלכלית? מתמודדים עם עיקול משכורת? צרו איתנו קשר מיידי באתר או בטלפון ותקבלו סיוע מהיר ליציאה מהסבך.

מידע נוסף שיכול לעניין אתכם
האם להגשת תביעה לביטוח לאומי נצטרך עורך דין?
על פניו, המוסד לביטוח לאומי אמור לדאוג לנו בכל מצב...
מהו הביטוח ומתי תובעים אותו
הביטוח הוא הסכם חוזי בין אדם או ארגון לבין חברת...
עורך דין מקרקעין בצפון
עו"ד מוניר רמאל - עורך דין מקרקעין בצפון
עורך דין מקרקעין בצפון עורך דין מקרקעין בצפון יכול לתת לכם...
הכל על עיקולים ופתרונות
כל אדם או עסק פרטי שלא שילם חובות לנושים באופן...
איך לפתוח עמותה או גוף ללא מטרת רווח בישראל
הקמה של ארגון ללא כוונת רווח אם יש לכם רעיון טוב...
כל מה שצריך לדעת על הקמת עמותות ללא רווח או עם תהליך רישום חברה
הצעד הראשון בהקמת עמותה ללא מטרות הקמת עמותה ללא מטרות רווח...
מתי כדאי להתייעץ עם עורך דין לנזקי גוף?
העולם שאנחנו חיים בו הוא עולם מודרני ומפותח, אך יש...
להתגבר על סיטואציות לא צפויות בעזרת עורך דין המתאים
החיים אינם צפויים ועם יציאה החוצה מהבית (ולמעשה גם בתוך...
מהי בעצם תביעת נזיקין?
תביעת נזיקין מוגשת בעקבות כל נזק מכל סוג שהוא שנגרם...
עורך דין לענייני משפחה תל אביב
לקבל פיצוי בעקבות הרשלנות
על אף שרבים מאמינים שמקרי רשלנות רפואית כרוכים אך ורק...
דילוג לתוכן