הוצאת רישיון קבלן כוח אדם או שירות - סיבות ותנאים
קרדיט pixabay
- פרסומת -

חברת כוח אדם או חברת השמה?

על מנת לדון בהליך הוצאת רישיון קבלן כוח אדם יש לעמוד על ההבדל בין חברת כוח אדם אשר עובדיה מועסקים בצורה ישירה, לעומת חברות השמה המתווכחות בין עובדים לחברות אחרות שיעסיקו אותם, בין אם לתקופת זמן ארוכה או זמנית. חוזי ההעסקה של חברות כוח אדם מעט פרוצים ואינם מספקים לעובד את התנאים אותם היה צפוי לקבל אם היה עובד בעבודה מן המניין. בגלל אותן פירצות הפוגעות בזכויות העובד, הרשות המחוקקת אינה תומכת נלהבת (בלשון המעטה) בהקמת חברות חדשות מסוג זה.

תנאים לקבלת רישיון קבלן כוח אדם

 1. בראש ובראשונה, על עברו הפלילי של מבקש הרישיון  או בעל תפקיד בכיר בחברה להיות ללא רבב ב-5 שנים האחרונות לפחות, אחרת אינם רשאים לעסוק כקבלן כוח אדם.

 2. מבקש הרישיון צריך להיות בעל ניסיון ניהולי של כ -3  שנים באופן מצטבר, כ"שכיר" או כ"עצמאי"; חברות העוסקות בשירותי ניקיון נדרש מבקש הרישיון בשנת ניסיון אחת בלבד. אין צורך בניהול חברת כוח אדם שלמה, מספיק ששימש כבעל תפקיד בכיר כמנהל צוות, אחראי משמרת וכדומה.

 3. על מבקש הרישיון להציג משרד ברשות החברה אשר עומד בתנאים הבאים:

  – חדר המתנה

  – חדר ראיונות

  – שירותים

  – גישה לנכים

  אין צורך לשכור את חלל המשרד כבר מתחילת הליך הבקשה לרישיון, ניתן לעשות זאת בשלבים מאוחרים יותר.

תוקף הרישיון לחברת כוח אדם בישראל

בפעם הראשונה שמונפק רישיון לפתיחת חברת כוח אדם הוא זמני ותלוי בניסיון, תוקפו שנה אחת בלבד; לאחר מכן ניתן להאריכו עד שנתיים, אך לא יותר.

לחברות חדשות יש הצורך להוכיח שהן מסוגלות לתפקד כחברות כוח אדם על ידי הצגת כל המערכות הנדרשות. זאת לשם חידוש רישיון קיים כיוון שמדובר בהליך פשוט יותר מאשר הליך הנפקת רישיון חברת כוח אדם לחברה חדשה.

ייצוג של עו"ד בקבלת רישיון לחברת כוח אדם

התנאים לקבלת רישיון והפרוצדורה הכרוכה בכך הן מסובכות ומתישות; על חברת כוח האדם להוכיח שברשותה כל האלמנטים הנדרשים טרם קבלת הרישיון בפועל. על מנת להקל על משך התהליך, ניתן ואף רצוי להיוועץ עם עורך דין שתפקידו לוודא שהחברה עומדת בכל הסטנדרטים. כך תוכל להגדיל חברת כוח האדם את סבירותה לקבלת הרישיון.

הוצאת רישיון קבלן כוח אדם או שירות – סיבות ותנאים
Rate this post

- פרסומת -

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here